Jak dbać o rozwój swojego dziecka?

Dzisiaj w zasadzie dbamy o swoje dzieci.Naturalnie nie twierdzę, że kiedyś matki były jakoś wyrodne, lecz fakty są takie, że bardzo rzadko podążaliśmy za interesującymi nowinkami, dzięki którym dzieci mogą być mądrzejsze. Kilka dni temu zaznajomiłem się z badaniami, wedle których młodzi są bardziej inteligentni, niż ich rodzice oraz dziadkowie. Zwykło się mówić, że aktualna młodzież jest głupia, a tu proszę – sytuacja nie jest beznadziejna. W jaki sposób zatem dzisiejszy rodzic jest w stanie dbać o prawidłowy rozwój własnego dziecka?

dziecko

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe jest na ten przykład leżaczek dla niemowląt. Dzieci uwielbiają dobrze się bawić, a więc będą mogły się zabawić, lecz również w znacznym stopniu zmienić własny umysł. Takie są fakty! Jednakże naturalnie nic na siłę. Można w sumie powiedzieć, iż w bardzo wielu przypadkach nasza sytuacja jest taka, że jeżeli chcemy rozwijać umysł swojego dziecka, to niejako automatycznie wciskamy w nie najróżniejsze teorie. Przykładowo teorię, która rzecze, że grywanie na pianinie to świetna rzecz – może właśnie tak jest, ale nie we wszystkich przypadkach – więcej bonusów.

Moim skromnym zdaniem to jest tak, że zabawki edukacyjne dla 3 latka – powiedzmy, powinny być fajne, a dopiero potem edukacyjne. To sprawi, iż dziecko (Sale zabaw dla dzieci) nie będzie mieć awersji do poszerzania wiedzy. Wystarczy spytać psychologów, co sądzą na temat tego typu metod wychowawczych. Chciałbym również nieco wspomnieć, że gdy dziecko ma kilka lat, jest wtedy bardzo chłonne. A więc – jeśli zapiszemy je do przedszkola, w którym uczą angielskiego, to pewnie po niedługim czasie dostrzeżemy, iż będzie świetnie nawijało w tym języku. Zero przesady.

Raczej nie muszę teraz pisać, że ci rodzice, którzy obawiają się tego, iż później będą musiały konwersować z własną pociechą w języku Szekspira, są w bardzo dużym błędzie? Mój kilkuletni chrześniak dzięki w sumie moim poradom nie ma żadnego problemu z angielskim. Pewnie przedszkole nie sprawi, iż potem będzie znał ten język na tip top, lecz jeśli nadal będzie się starał, pewnie nie będzie ledwo dukać w owym języku. W takim razie – bardzo serdecznie polecam to, abyś zadbał o odpowiedni rozwój swojego dziecka. Przecież inteligentne dziecko to sporo radości. Oraz zysków. Nie zapominajmy o tym.