Aktywizuj rozwój własnego dziecka przez ciekawe zabawki edukacyjne

Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Porusza nas ten widok. Z ekscytacją spoglądamy na ich zabawę z kłębkiem wełny. Tymczasem nie wszyscy mamy świadomość tego, że ” beztroskie ” harce są tak naprawdę ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Gdyż to właśnie te sprawności wyuczone w trakcie zabawy będą później wiele mówić o życiu zwierzęcia a także jego funkcji w stadzie.

Zabawka edukacyjna

Autor: saeru
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu, tak dużo rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, po to by przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków miejmy na uwadze, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Dziecko , które spędza większość czasu przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało ochoty na uczestnictwo i pokazanie swoich atutów w dorosłym życiu. Zamiast edukacji lub uprawiania sportu sięgnie po grę komputerową. Dlatego dajmy możliwość małym konstruktorom i badaczom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie. Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może okazać się nadzwyczajnie emocjonująca, szczególnie jeśli, budowla oczaruje dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, kolorów, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne w najbliższym czasie wylądują w pudełku z niechcianymi zabawkami.

Jeśli objaśniana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj poza tym więcej szczegółów atrakcje w mikołajkach tutaj – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone!

Nakłaniamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne – gry i zabawki edukacyjne od Na które się zdecydować?

To logiczne. Zadajmy sobie pytanie, jak długo nie znużyłaby nas, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Zaufajmy sobie. Zaufajmy intelektowi dziecka, które pragniemy obdarować. Nie zapominajmy, że z małego Antosia z upodobaniem bawiącego się klockami w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z wypiekami na twarzy przeprowadzająca „bardzo ważne doświadczenia” być może odbierze nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.