W jaki sposób doskonale przygotować się do zdania matury z matematyki?

Przed kilkoma laty maturzyści wreszcie musieli obowiązkowo zdawać na egzaminie maturalnym matmę. Ciężko obiektywnie rzec, że decyzja o ponownym wprowadzeniu tego przedmiotu miała jakiś sens, opinie są bardzo podzielone, lecz fakty są takie, iż uczeń, który chce dostać świadectwo maturalne nie powinien opuszczać matmy. Można się nieco buntować, ale najbardziej znaczące jest to, aby w żadnym razie nie sądzić, że z dnia na dzień matematyka przestanie być obowiązkowa. Szczególnie, iż przecież często ów przedmiot jest niesamowicie pomocny.

kalkulator czarny

Autor: Horia Varlan
Źródło: http://www.flickr.com
No dobrze, lecz zatem co należy zrobić, aby w odpowiedni sposób przygotowywać się do egzaminu z przedmiotu ścisłego? Cóż, na początku przydałoby się opanować w pełni teorię. Zatem wcale nie jest powiedziane, że nawet zaglądnięcie do podręcznika ze szkoły podstawowej czy gimnazjum jest zbędne. Prawda jest taka, iż taki uczeń, który choćby nie wie ile wynosi pole równoległoboku albo koła, w zasadzie nie może rozumować w optymistyczny sposób. Oczywiście pesymizm także nie jest w porządku – trzeba najzwyczajniej wziąć się za naukę! Inne interesujące sprawy: jak podzielić dysk?.

Zasadniczo podstawy matematyki nie są trudne – później są schody, ale w sumie nie ma żadnego problemu z z tym by opanować ten przedmiot na tyle by zdać maturę z dobrym wynikiem. Znacznie więcej cennych rad z tej tematyki: Nigdy nie należy akceptować myśli takich osób, które mówią, że i tak nie damy z niczym rady. Wiele osób całkowicie nie kuma matematyki, a jednak później dają sobie radę. Nigdy nie można się poddawać na początku. Trzeba mieć nadzieję, że bez problemu dasz sobie radę. W końcu matematyka nie może być aż tak ciężka!

Należy także zwrócić uwagę, że ci słabsi, choć naturalnie niekoniecznie, często chadzają na korepetycje. Jeżeli korepetytor jest OK, to tak naprawdę nie ma najmniejszego powodu do niepokoju. Jednakże jeśli nie jesteśmy specjalnie zadowoleni z jakości korepetytora, należy porozglądać się za kimś innym. Choćby dlatego, że w sumie nie ma sensu ciągle chodzić na te zajęcia, które nie dają żadnych wyników. W takim razie należy postawić w tym momencie sprawę jasno: najwyższy czas na to by nareszcie przygotować się do egzaminu z królowej nauk.