Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych pociech – mała charakterystyka i nasze przykłady

Nasze pociechy spędzają bawiąc się bardzo dużo czasu. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Warto zadbać o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie istotną rolę w kształtowaniu umiejętności, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.

zabawki interaktywne:
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? W głównej mierze należy dostosować przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Aby spełniała swoją rolę, musi być odpowiednio dostosowana do możliwości i umiejętności malucha. Dzieci w zależności od wieku, potrzebują rozwijać różne sprawności. Oczywiście dzieciaczki do 3 lat posiadają całkiem różne potrzeby , niż dzieci w wieku przedszkolnym.

zabawki lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Starsze dzieci mają już jakąś wiedzę na temat otaczającego je świata. W sklepie często same podejmującą decyzję, wybierając przedmioty, które najbardziej im się podobają. Warto jednak pokierować nieco małym konsumentem i zamiast kolejnej lalki czy samochodziku, kupić mu puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które uczą koncentracji, a także rozróżniania kształtów, dostrzegania różnic i podobieństw pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki w szkole.

Dla bardzo małych dzieciaczków, które mają problemy jeszcze z samodzielnym chodzeniem najlepszą zabawą może być mata edukacyjna.

Na tej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, ale koniecznie sprawdź też inne szczegółowe informacje dywan do szkoły. One również są bez wątpienia godne uwagi.

Jest to rodzaj maty zrobionej z delikatnego materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy do zabawy. Mogą to być na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, które dziecko może chwytać. Maty edukacyjne są wyjątkowo popularne, nie są drogie, a są wygodne, można je przewieźć i dają możliwość zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla dzieci w wieku około roku bardzo dobrą opcją mogą się okazać zabawki interaktywne. Takie zabawki są tak zaprojektowane, żeby móc stymulować kształtowanie się malucha w różnych sferach, na przykład motorycznej, ale także społecznej. Bezpieczna i dobrze skonstruowana zabawka uwzględnia bowiem możliwości rozwojowe dziecka.