Praca nauczyciela w stolicy. Poznaj charakterystykę

Szkoła generalnie to miejsce, gdzie wszystkich uczniów obejmuje taki sam program nauczania. Często bywa jednak, że grupa młodych ludzi nie nadąża z uczeniem się obowiązujących treści. W niektórych przypadkach wystarcza poświęcenie większej ilości czasu na rozumienie treści w domu i przykładowo robienie dodatkowych zadań w ramach treningu. Nierzadko jednak takie metody nie wystarczają. W takich sytuacjach konieczna jest osoba, która poza szkołą wytłumaczy dany materiał i pod okiem której uczeń będzie mógł trenować rozwiązywanie zadań i być pewnym, że robi to poprawnie.

Na chwilę obecną przedmiotem, z którym wielka liczba młodych ludzi ma problemy, jest matematyka i pokrewne jej dziedziny jak na przykład fizyka. Nauczyciel, który tego typu pozaszkolne zajęcia prowadzi, powinien mieć więc określony poziom wiedzy, a co najważniejsze – doświadczenie w postępowaniu z młodzieżą (cały wpis).

Zajęcia w domu

Ocena pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowe lekcje z danego przedmiotu mogą odbywać się w rozmaitych miejscach. Jest to uzależnione przede wszystkim od woli i możliwości nauczyciela. W wielu przypadkach lekcje odbywają się w domu nauczyciela, w porach popołudniowych lub doradztwo prawne wieczornych. Inną nierzadko spotykaną opcją są lekcje w domu ucznia. W takim przypadku nauczyciel (zobacz awans nauczyciela) dojeżdża do ucznia, zazwyczaj jeżeli oboje mieszkają w jednej miejscowości. Zazwyczaj opcja ta wiązana jest z dodatkowymi kosztami. Dla ucznia jest to opcja zdecydowanie lepsza. Uzupełnianie materiału z trudnego przedmiotu często wiąże się z dużym stresem, w czym może pomóc znajome otoczenie. We własnym domu uczeń będzie czuł się bezpieczniej.

Koszty
Koszty, które ponosi młody człowiek biorący udział w zajęciach dodatkowych są różnorodne i zależą od różnych czynników. Co najważniejsze decyduje to, kto prowadzi korepetycje. Przyjęte jest, że dużo mniej płaci się studentowi-korepetytorowi niż komuś, kto pracuje jako nauczyciel. Poza tym, jak już było wspomniane, koszty uzależnia się od miejsca korepetycji, przy czym w przypadku dojazdu do ucznia liczy się odległość. Poza tym nierzadko znaczenie posiada przedmiot, z jakiego organizowane są zajęcia, a także rozmiar zaległości ucznia .