Jak przygotować własną córkę do komunii świętej?

Sezon na komunie już niedługo, zatem czymś wielce istotnym jest to, aby przygotować swoją córeczkę, zapewne 9-latkę, do tej bardzo istotnej uroczystości. Wiadoma sytuacja: komunia jest no jakby nie patrzeć dużo bardziej komercyjna, aniżeli niegdyś. Czyli to znaczy, że choć dzieci w dalszym ciągu dbają o kwestie duchowe, ich rodzice także, to jednakże trudno nie powiedzieć, iż nierzadko prezenty są trochę nawet bardziej istotne, niż duchowość. Cóż, może zagadnienia duchowe zostawmy księżom oraz katechetom, a faktycznie poruszmy kwestie niejako typowo materialne. Jednak czy to coś aż tak bardzo złego?

Zwracajmy uwagę, iż na szczęście można jakoś łączyć odpowiednio kwestie religijne z materialistycznymi.

Nie czekaj już – zweryfikuj propozycję , którą dla ciebie przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Spokojna głowa: takie są czasy. Jeśli przyszło nam funkcjonować w bardzo nowatorskich czasach, to jednakże trudno się jakoś dziwić, że nasza córeczka nie chciałaby dostać niesamowicie wielu prezentów oraz ładnie wyglądać…

kościół

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

No właśnie: trzeba poruszyć wielce ważną kwestię, a konkretniej: co zrobić, jeżeli chcemy najzwyczajniej w świecie sprawić, że nasza córeczka będzie niesamowicie pięknie się prezentowała? Wielce znaczącą kwestią jest to by nigdy nie szczędzić pieniędzy na suknię komunijną. Powinniśmy zwrócić uwagę, iż nigdy nasza dziewczynka nie powinna mieć nawet małych kompleksów mających związek ze swoją suknią. Zwracajmy uwagę, że wyłącznie piękne suknie do I komunii świetej są jakby nie patrzeć fantastyczne, no na wagę złota. W wielu parafiach nie ma sukienek, a alby, ponieważ trochę mniej zamożne 9-latki miały problemy dotyczące tego, że akurat ich suknia nie prezentuje się jak sukienki córek adwokatów, przedsiębiorców, itp.

Zapamiętajmy, iż jeżeli w akurat naszej parafii nadal są właśnie suknie, należałoby nieco wykosztować, lecz przynajmniej nie dopuszczać do tego by nasza córka miewała nawet małe powody do płaczu. Wiadomo – pierwsza komunia święta wydarza się tylko raz w trwania własnego życia, zatem czymś bardzo znaczącym jest to, aby dbać o swoją córkę. I nawet jeśli to zbytnio próżne zachowanie.