Przygotowujemy się na przyjście dziecka

Na ten moment czekamy całe nasze życie. Narodziny dzidziusia to uroczyste wydarzenie. W końcu, po przedłużających się dziewięciu miesiącach oczekiwań, nasz potomek przychodzi na świat. I nagle, razem z jego przeraźliwym płaczem, zdajemy sobie sprawę, że nasze obecne życie nigdy nie będzie już takie jak wcześniej. Staliśmy się odpowiedzialni za nasze dziecko. Czujemy ogromną euforię, pomieszaną z paraliżującym niepokojem.

W rzeczywistości, te wszystkie myśli i niepewność będą przy nas już zawsze. Nic na to nie poradzimy. Ale na narodziny dziecka trzeba się przyszykować też w bardziej praktyczny sposób. To też nas przeraża, zwłaszcza jeżeli to nasze pierwsze dziecko. Ilość akcesoriów, które musi mieć ten mały człowiek, jest nie do pomyślenia.

Stąd też warto przygotować sobiekompletną listę już podczas ciąży. Unikniemy w ten sposób biegania po sklepach za pięć dwunasta. Takie zakupy kosztują mnóstwo nerwów, a także są robione na chybcika.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie interesujący, to bez lęku zobacz też uwagi z witryny (https://www.arapneumatik.pl/k-21-przekladnie-slimakowe-zaworowe-rotork) – one również są bardzo ciekawe.

Dobrze jest zrobić to wcześniej i mieć spokojną głowę, kiedy już maluszek zawładnie naszym życiem.

Sen niemowlaka

Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Kołyska, czy wózeczek to przedmioty niezbędne, nikt temu nie zaprzeczy. Możemy zakupić je nowe albo też z drugiej ręki, które nierzadko są w równie dobrym stanie, ale dużo tańsze. Dlatego jeśli mamy taką alternatywę, dobrze z niej zrobić użytek. A jeśli jesteśmy już przy temacie łóżeczka, równie ważnym przedmiotem jest pościele dziecięce. Wybierając ją nie sugerujmy się metką, ale jakością. Najlepiej, aby była z tkaniny przyjemnej w dotyku, nie wywołała alergii, a także posiadała niezbędne atesty. To niezwykle ważne, gdyż mięciutka skóra naszego malucha ma z nią kontakt.

Przy okazji zakupów powinniśmy się zaopatrzyć w rzeczy, które ułatwią zajmowanie się pociechą. Wiemy o tym, że następne dni nie będą się zaliczały do najprostszych, zatem lepiej sobie pomóc. Poduszki do karmienia to wyjątkowo użyteczny przedmiot, który jest niezwykle powszechny wśród rodziców. Dobrze jest kupić coś podobnego. Można ją znaleźć w sklepach w mieście, a także w sieci.