W jaki sposób być ekologicznym na co dzień?

Unijne dyrektywy dotyczące ochrony środowiska powodują, że właściwa segregacja odpadów staje się ważnym wyznacznikiem w działaniach wielu producentów, ale także ośrodków medycznych i zwykłych gospodarstw domowych. Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku nakłada na samorządy szereg wymogów, które muszą spełnić nie tylko samorządy, ale także właściciele firm i zwykli obywatele. Istotna staje się selektywna zbiórka odpadów, a w ofercie firm dostępny jest duży wybór różnego typu pojemników i zbiorników, które mogą nam znacznie ułatwić życie.

Papierowy karton- recykling

Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

W ofercie firm wytwarzających tego typu produkty, znajdują się różnej wielkości pojemniki plastikowe, pojemniki na odpady medyczne, beczki na wodę, np. na tej stronie, kanistry i pojemniki na odpady. Te ostatnie produkowane są w trzech kolorach, w zależności od tego, jakiego typu odpadychcemy segregować: żółty kolor przeznaczony jest na segregację metali lub plastiku, biały lub zielony na szkło, a niebieski na papier. Właściwa segregacja odpadów może zapewnić firmie spore oszczędności. Producentów tych pojemników znajdziemy łatwo w Sieci, wpisując w wyszukiwarkę internetową konkretną frazę, np. przydomowa oczyszczalnia ścieków cena 1000l , jeśli interesuje nas zakup ekologicznych zbiorników na nieczystości, do magazynowania wody lub produktów spożywczych.

śmieciarka

Pojemniki na odpady medyczne wykonane są ze specjalistycznych tworzyw sztucznych, takich jak HPDE, który jest odporny na działanie środków chemicznych oraz zarówno niskich (-40°C), jak i wysokich (+60°C) temperatur. Mają specjalne oznakowanie kolorystyczne, najczęściej żółte z czerwonymi elementami, posiadają certyfikat UN/16/1345/10 i pozytywną opinię PZH nr DZ/8/02.

W gospodarstwach domowych, szczególnie domach jednorodzinnych lub – odkryj stronę – spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych przydatna może się okazać skrzynia na piasek i sól drogową. Zazwyczaj tego typu skrzynie ładuje się od góry, od doły zaś istnieje możliwość łatwego wybierania określonej ilości. Karierę robią również ekologiczne zbiorniki na deszczówkę, przydatne do zbierania wody opadowej i wykorzystywania jej do podlewania kwiatów. Szeroki wybór pojemników ekologicznych sprawia, że łatwiej jest nam teraz żyć w zgodzie z naszym środowiskiem.