Nakarm swojego niemowlaka zdrową i sycącą kaszką

Z sokiem malinowym, o smaku banana a może waniliowa? Mleczna, na bazie ryżu ewentualnie wielozbożowa? Kaszek dla dzieci jest tyle, że ciężko się zdecydować. Którą kupić?

Pierwszoplanową kwestią jest wiek dziecka. Firmy żywieniowe umieszczają na paczce informację, od którego miesiąca można podawać maluchowi dany produkt. Jednak nie zawsze musimy tej informacji bezkrytycznie ufać. Z podawaniem nowych produktów nie należy przyspieszać. Jeśli pediatra nie wyda polecenia by inaczej postępować, kaszkę najrozsądniej jest wprowadzać od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną po czwartym miesiącu.

Czas na obiad

Autor: picturesofyou-
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek wprowadźmy kleiki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane oraz ryżowe, wyłączając przy tym ryzyko nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt jesteśmy w stanie sporządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej.Jeśli maluch zainteresuje się smakiem jego nowego dania, możemy wprowadzić kaszki mleczno-ryżowe, które przygotowujemy na na bazie wody. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków.

Jeśli chcesz zdobyć równie absorbujące informacje na opisywany temat, to przenieś się do źródła (http://certificator.eu/pl/certification/fire-certificate.html), który skupia ważne wiadomości w odniesieniu do podnoszonego zagadnienia.

Im maluch jest starszy, tym bardziej oryginalne smaki możesz mu podawać. Mniej więcej od dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież bogatą w witaminy owsiankę.

Każdą kaszkę przyrządzamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Wybieramy tę gęstość, która najbardziej odpowiada naszemu dziecku. Możemy zrobić gęstą papkę lub kaszkę bardziej wodnistą, która będzie łatwiejsza do połknięcia. Niezależnie od konsystencji kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. To zdrowsze dla zgryzu i zębów.

Weźmy pod uwagę, że dowolnie wybrany mały człowiek potrzebuje dostarczenia każdego dnia stosownej dawki witamin i składników mineralnych. Sporą ilość możemy dać mu właśnie jadając kaszkę. Ich receptura opracowana została we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy bez zarzutu znają potrzeby dziecięcych organizmów. Zaopatrując nasze pocieszy w odpowiednią porcję potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli gwarancję iż zapewniamy mu zdrowie i promienny uśmiech.