
Na początek wprowadźmy kleiki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane oraz ryżowe, wyłączając przy tym ryzyko nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt jesteśmy w stanie sporządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej.Jeśli maluch zainteresuje się smakiem jego nowego dania, możemy wprowadzić kaszki mleczno-ryżowe, które przygotowujemy na na bazie wody. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków.
Jeśli chcesz zdobyć równie absorbujące informacje na opisywany temat, to przenieś się do źródła (http://certificator.eu/pl/certification/fire-certificate.html), który skupia ważne wiadomości w odniesieniu do podnoszonego zagadnienia.
Im maluch jest starszy, tym bardziej oryginalne smaki możesz mu podawać. Mniej więcej od dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież bogatą w witaminy owsiankę.
Każdą kaszkę przyrządzamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Wybieramy tę gęstość, która najbardziej odpowiada naszemu dziecku. Możemy zrobić gęstą papkę lub kaszkę bardziej wodnistą, która będzie łatwiejsza do połknięcia. Niezależnie od konsystencji kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. To zdrowsze dla zgryzu i zębów.