Oczekujesz potomka – przygotuj się!

Osoby oczekujące na narodziny maluszka muszą dobrze się przygotować na jego przyjście na świat. Muszą sobie dać radę z wieloma kwestiami, zarówno powiązanymi z reorganizacją mieszkania jak i z zakupami no i naturalnie bardzo istotne, żeby w tym gąszczu spraw nie umknęła radość z oczekiwania na potomka. Aby się w tym wszystkim nie zamotać dobrze jest spisać listę i przez cały czas |ciąży powoli i systematycznie wykreślać z niej następne pozycje.

Niezwykle istotne jest przystosowanie mieszkania. Trzeba zadecydować, czy dziecko od razu będzie miało swój pokoik, czy może przez pierwszy okres tylko wygospodarowany fragment w sypialni rodziców. Jeżeli zadecydują oni, że konieczne jest odświeżenie mieszkania, to początek ciąży to najlepszy czas. Po narodzinach dziecka nikt nie będzie nawet myślał o malowaniu ścian. Trzeba też kupić łóżeczko (oraz ładny komplet pościeli -> ), może dodatkową komodę czy półkę. Istotne jest by chłodnym okiem popatrzeć na mieszkanie i wtedy zadecydować o ewentualnych zmianach.

Zabawa dziecka zabawką edukacyjną

Autor: Collin Harvey
Źródło: http://www.flickr.com

Pajacyki, koszulki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Wiadomo, że też pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego sporo, dobrze jest więc zapytać znajomych, którzy mają dzieci co się przydaje. Oczywiście przygotowując się na przyjście na świat dziecka należy liczyć się z wydatkami. Wyprawka (np. ), mebelki, opieka lekarska – każdy z tych elementów kosztuje. To przykre, ale w naszym kraju poród w komfortowych warunkach także jest związany e sporymi nakładami finansowymi i dobrze jest o tym pamiętać i rozplanować wydatki tak, abyśmy nie wylądowali pod kreską.

Spanie na zawołanie

Autor: Alphanova
Źródło: Alphanova

Jest jednak rzecz, o którą absolutnie nie powinniśmy się martwić. natychmiast po pojawieniu się dziecka nasz dom zapełni się pluszakami, klockami, lalkami… Zabawki dla dzieci to najczęściej wybierane przez bliskich i znajomych podarunki. Pamiętajmy jednak by wygospodarować półkę lub kupić skrzynię na te przeróżne przedmioty, w innym wypadku zginiemy pod naporem książeczek, misiów, samochodów i innych fantastycznych prezentów dla naszego dzidziusia. Trzeba zwracaća uwagę na to, aby każda rzecz w pokoiku czy kąciku naszego potomka miała określone miejsce. Organizacja to podstawa.

Masz spory kłopot z odszukaniem dobrego rozwiązania Twego problemu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona www.

Uchroni nas przed nerwowym poszukiwaniem kremu w czasie zmiany pieluszki, albo smoczka, czy śliniaczka. Czekanie na narodzina dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy odrobinie organizacji.