Typy odpadów

W dzisiejszych czasach odpady produkowane są na bardzo dużą skalę. Mają one rozmaite kształty, a ich odmiany wyróżniane są ze względu na rozmaite elementy

.

Mogą to być przykładowo różnorodne elementy drobne, takie jak na przykład standardowe śmieci wytwarzane w mieszkaniach. Istnieje jednak znaczna grupa odpadów wielkogabarytowych, które także czasami wyrzucane są z gospodarstw, lecz o wiele rzadziej. Do takich elementów zaliczyć można przykładowo duży sprzęt AGD jak przykładoo pralki czy lodówki. Charakterystycznym typem odpadów są również te, które powstają po budowie albo odnawianiu obiektu. Jest to w dużej mierze gruz i inne tego rodzaju elementy, różnego rodzaju resztki materiałów budowlanych. Takie śmieci powinny być usuwane oddzielnie, zabronione jest mieszanie ich z typowymi odpadami domowymi – www.

Odpady naturalne

worek na śmieci

W każdym gospodarstwie domowym produkuje się dużo odpadów naturalnego pochodzenia. Tworzą się one w dużej mierze w czasie gotowania jedzenia i generalnie przyrządzania posiłków. Są to więc różnorodne niejadalne części owoców i warzyw, przykładowo nasiona i skóry, a także owoce i warzywa, które leżały zbyt długo. Takie odpady tworzą sporą część standardowych domowych odpadów. Na wsiach stanowią one niejednokrotnie niezwykle potrzebny element, używany ponownie w formie kompostu. Niejadalne i obumarłe resztki roślinne pomagają użyźniać ziemię w przydomowych ogródkach i na działkach.

Spodobała Ci się ta informacja spod linku (http://www.alpaki.pl/alpaki-jako-biznes,3)? Jest nam bardzo przyjemnie. Jednocześnie chcemy zachęcić Cię do lektury nowego wpisu o tym samym temacie.

Dlatego ich wyrzucanie przykładowo w lesie nie przyniesie tak sotkliwych szkód jak wyrzucanie tam śmieci z tworzyw sztucznych, na przykład plastikowych butelek – sprawdź Utylinia wywóz śmieci.

Odpady niebezpieczne

Kontenery na odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególną grupę odpadów tworzą tak zwane odpady niebezpieczne. Są to różnego typu elementy, zawierające substancje groźne dla środowiska naturalnego. Do nich zaliczyć można więc duża liczba rozmaitych elementów, biorących się również z prywatnych gospodarstw. Do tych domowych zaliczyć można przykładowo różnorodne oleje i smary, jak również wiele resztek materiałów budowlanych. Zaliczają się tu również różnego rodzaju substancje pochodzące z przemysłu. Odpad niebezpieczny może być utylizowany różnymi metodami, zależnie od składu chemicznego i postaci.