Zabawki rozwijające Twoje dziecko.

Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Wspaniały obrazek. Z fascynacją patrzymy na ich zmagania się z kłębkiem włóczki. Tymczasem nie wszyscy mamy świadomość tego, że niesforne figle są w rzeczywistości ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Ponieważ to właśnie owe umiejętności zaczerpnięte podczas zabawy będą później decydować o przyszłości zwierzęcia oraz jego wartości w stadzie. Dlaczego, tak dużo rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, żeby przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków pamiętajmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

zabawki

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza większość czasu przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało zapału na udział i wykazanie się w dorosłym świecie.

Czy zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to idź dalej wycieczki firmowe i przeglądnij tam następne zajmujące posty. Nie czekaj!

Zamiast nauki lub uprawiania sportu zdecyduje się na grę komputerową. Dlatego zezwólmy młodym konstruktorom i badaczom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie (zabawki ruchowe na Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może okazać się wielce emocjonująca, zwłaszcza gdy, architektura oczaruje dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, kolorów, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedyną zaletą jest to, iż są ładne w nadchodzących dniach znajdą się w kącie. Nakłaniamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Na które się zdecydować? (gry planszowe dla dzieci)

Nie jest to trudne. Sami zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znużyłaby nas, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Zaufajmy intelektowi dziecka, które chcemy obdarować.

Jeśli chcesz odkryć więcej informacji na omawiany temat – odsyłam do serwisu (http://takaposciel.pl/), ponieważ tam są cenne fakty omawiające przedstawiany wątek.

Nie zapominajmy, że z małego Antosia z upodobaniem bawiącego się klockami w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z wypiekami na twarzy przeprowadzająca ”niesamowicie istotne eksperymenty” być może zostanie laureatką nagrody Nobla w dziedzinie chemii.