Maty i kołyski dla niemowląt. Zabawki edukacyjne dla niemowlaków

Maty edukacyjne to zabawki, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Nazywane są matami edukacyjnymi, gdyż ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno wzroku, słuchu jak i dotyku.

Maty te posiadają tzw. pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Niemowlę musi mieć wystarczająco dużo miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej. Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci. Co lepsze dla malucha łóżeczko czy kołyska?Bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył stymuluje układ przedsionkowy mózgu niemowlęcia, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową postawę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia dziecka stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Kołyskę należy oczywiście wyposażyć w pasujący materacyk. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być odpowiednio twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Ponadto materac taki powinien posiadać pokrowiec wodoodporny. Dzięki temu mocz dziecka, który niechcący wyleci przez pampersa, nie przedostanie się do materaca.
Kołyski dla niemowląt z oferty mają wiele zalet, ale również posiadają minusy. Chyba największą wadą jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejną wadą jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla najlepszego rozwoju naszego ukochanego dziecka.

Następna witryna, która posiada wiadomości na poniższy temat da Ci szansę, by pogłębić wiedzę. To ważne, zatem idź tutaj polski psycholog dublin i dowiedz się dużo wątków.

Dzieci ubóstwiają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Poza tym wiele badańwielu naukowców udowadnia, że kołyski naprawdę mają świetny wpływ na rozwój dziecka.