W jaki sposób stworzyć domowy ogród na parapecie?

Ogród na parapecie w pomieszczeniu kuchennych? To wcale nie kłopotliwe! Pachnąca ziółkami kuchnia stanie się inspirującym miejscem dla twych nowych pomysłów kulinarnych, zaś świeże listki spowodują, iż z rzadka sięgać będziesz po torebki z suszonymi aromatami.

Dekoracja mieszkania na sprzedaż

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Kto choćby raz spróbuje założyć własny zielnik, ten z pewnością nie będzie mógł wyobrazić sobie żywota bez szczególnego aromatu świeżych ziółek. Ich zapach ekspresowo opanowuje całe wnętrze, przekształcając dom w pogodne miejsce. Domowe rośliny na kuchennym ognie to nie wyłącznie metoda na ubogacenie smaku Twoich potraw, ale również świetny pomysł na efektowny fragment aranżacji pomieszczenia.
Kosiarka samojezdna

Autor: Stiga
Źródło: www.stiga.pl
Koło   Kamień Ciosany Realit

Autor: Bruk-Bet
Źródło: Bruk-Bet
Jak założyć swój zielnik? Najistotniejszy jest na pewno Wybór stosownego miejsca. Zioła w doniczkach nie chcą wschodzić bez ustawicznego dopływu światła, dlatego dobrze nada się do tego celu kuchenny parapet. Zielnik we wnętrzu bez okna nie jest szczęśliwym pomysłem – bez słonecznego światła rośliny poczną żółknąć już po kilku dniach. W owym przypadku ogródek domowy lepiej zrobić na przykład na balkonie. Dobrze byłoby wygospodarować również nieco powierzchni na kuchennym blacie, blisko okna. Pewne roślinki kochają bowiem półcień, zaś nadmiernie silne słońce może poparzyć listki. Jeżeli poszukujesz efektownych rozwiązań dla swego wnętrza kuchennego, możesz wyciąć w blacie specjalne otwory na doniczki. W taki sposób ziółka „wtopią się” w niego.

Oprócz dojścia do światła, najistotniejszy jest też wybór stosownych donic.

Poszukujesz szczegółowych wiadomości, by pogłębić swoją wiedzę na ten temat? Zachęcamy do nowego tekstu. Odnajdziesz go na portalu (http://produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/) pod linkiem.

Nie powinny być zanadto głębokie – roślinom wystarczy nawet donica o głębokości 20 centymetrów. Kreując swój zielnik w kuchni, będziesz mieć duży wybór materiałów pojemników.