Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od wymagań i tego w jakim zamyśle potrzebujemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadem? A może chcesz odrobinę intymności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Chcemy by nasz ogród i prywatna posesja uszczęśliwiał ciszą i odprężeniem. Chcemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś nas podgląda.

ogrodzenie domu

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy posiadacz posesji może odgrodzić swoją ziemię. Jednak kodeks reguluje też i tą sferę życia w kwestii budownictwa. Nie można ogrodzić swej ziemi w sposób dowolny. W tej kwestii każdy musi się liczyć z kodeksami i dostosować się do nich. Tak więc właściwie ujmując nie należy zapominać o przepisach prawa budowlanego, ale również o zdaniu sąsiadów.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy skup okien plastikowych tego opisu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim odejdą wszelkie Twe rozterki.

By postawienie ogrodzenia odbyło się zgodnie z przepisami i bezproblemowo, to przed rozpoczęciem należy ustalić wszystkie procedury.

Do wstawienia ogrodzenia nie jest wymagane uzyskiwanie pozwolenia. Jednak w niektórych sytuacjach może zachodzić potrzeba złożenia właściwego zgłoszenia – zawiadomienia starostwa o zamiarze postawienia płotu. Dotyczy to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a również wszystkich innych, które mają być zainstalowane od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych miejsc publicznych. Kolejnym przykładem w trakcie którego mamy obowiązek powiadomić o fakcie instalowania ogrodzenia to jego wysokość – jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność musi bogrodzenia (więcej w temacie)iona (w tej kwestii jego umiejscowienie nie ma znaczenia).

Ogrodzona posesja

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co do typów ogrodzeń, to jest ich dużo. Najbardziej popularne są ogrodzenia panelowe, ponieważ są wspaniałym rozwiązaniem odgrodzenia tak domu, jak i firmy. Części ogrodzeniowe są instalowane wraz z dwoma słupkami po bokach. Jeżeli zaś zależy nam w największej mierze na intymności i prywatności, lub na odgrodzeniu się od sąsiadów, to ku temu polecane jest ogrodzenie pełne.

Ogrodzenia można nabyć w różnorakich wysokościach i kształtach. Jest możliwość indywidualnie dopasować projekt i styl ogrodzenia. W zależności od tego czego oczekujemy i czego nam trzeba, możemy wybrać różne rodzaje odgradzania się od tego, co jest wokół posesji. Dobrze dopasowane ogrodzenie zdobi przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.