Wybór dobrego przedszkola – jak podjąć decyzję

W pewnych przypadkach posłanie dziecka do przedszkola jest koniecznością. Ma to miejsce wówczas, gdy rodzice chodzą do pracy i nie mają czasu na opiekę nad dzieckiem.

Oprócz tego również coraz więcej rodziców decyduje się na placówkę przedszkolną dla dzieci, ponieważ edukacja (Sprawdź – mapy ścienne) tam oferowana zapewnia mu korzystny start i przystosowanie do uczęszczania do szkoły. W rezultacie niektóre dzieci już w przedszkolu umieją płynnie czytać, pisać i wykonywać podstawowe obliczenia matematyczne.

dziewczynki w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com

Przedszkole zapewnia również stały kontakt z innymi dziećmi. Obecnie istnieje coraz większa liczba placówek prywatnych. Od placówek państwowych różnią się tym, że są płatne, a także charakterem zajęć, które są tam prowadzone. Bardzo często są wyszukiwane hasła w rodzaju „przedszkole Warszawa” w celu odszukania dobrej placówki, a także zorientowania się w ofercie i cenach- Baza Montessori.

Placówki niepubliczne
Placówki niepubliczne posiadają kilka wyznaczników, różniących je od tych publicznych. Co najważniejsze, są płatne, a ceny te dochodzą czasami do paru tysięcy złotych. Niepubliczne placówki udostępniają szerszą gamę zajęć. Zazwyczaj jest to drugi język obcy, zajęcia ruchowe obejmujące sztuki walki jak na przykład judo, lekcje tańca czy muzyki. Charakterystycznym rodzajem placówek przedszkolnych są przedszkola językowe. Wyszukując hasło „przedszkole” na stronach internetowych można uzyskać dużo rezultatów na temat aktualnej oferty- .


Żłobki

dzieci, maluchy

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Nierzadko zdarza się także, że konieczna jest opieka dla dziecka, będącego na etapie wcześniejszym niż wiek kwalifikujący do przedszkola. W takiej sytuacji opiekunowie decydują się na żłobek. Placówki takie przeznaczone są dla dzieci do trzeciego roku życia i także mogą być publiczne i niepubliczne. Rodzice często decydują się na te drugie, ponieważ uważają, że w takich placówkach opieka nad dziećmi jest na wyższym poziomie. Gdy chodzi o prywatne żłobki Warszawa również jest miejscem, gdzie oferta tego typu jest duża i zróżnicowana