Place zabaw z atestem

Każde następne pokolenie będzie inne od poprzedniego. Rozbieżności będą widoczne nie tylko na przykładzie osobników pełnoletnich, wychowanych zgodnie z panującym w określonych czasach schematem. Różnice są widoczne już o wiele wcześniej.

Plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój świata wpłynął nie tylko na znaczne zmodernizowanie w dziedzinach gospodarki, którym zainteresowani są przeważnie ludzie dorośli. Rozwój ma wpływ również i na najmłodszych. Zobacz piramidy linowe Magicnets.

Spora część z nas wracając myślami do dzieciństwa pamięta jaki ogrom czasu spędzało się na świeżym powietrzu. Dziecięca wyobraźnia nie miała limitu. Rozgałęzione drzewo, nawet bez wymyślnej konstrukcji domku na drzewie samo w sobie było fantastyczną bazą, umożliwiającą integrację dzieciaków z całego osiedla bądź okolic.

Trochę kredy i fragment drogi w połączeniu z nieograniczoną wyobraźnią dziecka dawała zapierające dech w sercach naszych babć efekty, którymi udekorowana była spora część osiedlowych dróg, przy czym nikt z dorosłych nie zwracał dzieciom uwagi na niszczenie mienia. Nie zwracano również znacznej uwagi na toczące się na każdym kroku dziecięce rozgrywki w piłkę nożną, grę gumę, gonitwy w berek i mnóstwo innych tradycyjnych gier.

Współcześnie coraz częściej spotykamy narzekanie, że dzisiejsze dzieci nie potrafią bawić się tak, ja te wychowywane pokolenie wcześniej. Trudno być zdziwionym, stawiane wszędzie znaki grożące konsekwencjami wynikającymi z gry w piłkę na osiedlu czy jazdy rowerem poniekąd zmuszają dzieci do siedzenia przed komputerem.

Place zabaw dla dzieci często świecą pustkami bądź są w opłakanym stanie, pamiętając nawet lata dziewięćdziesiąte. Jeśli chcemy zapewnić swoim pociechom radość, jakiej doświadczaliśmy integrując się z kolegami z osiedla podczas podwórkowych zabaw warto zadbać o właściwe wyposażenie placów zabaw.

Jeśli przedstawiana w tym artykule problematyka jest według Ciebie interesująca, to dodatkowo zobacz także podobne warte zapoznania się (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/kosci-prasowane/) materiały!

Fantazyjne huśtawki, zjeżdżalnie dopasowane do pociech w różnym wieku zaoferują dzieciakom alternatywę dla gier na tablecie jak i zachęcą do zdrowszej rozrywki na świeżym powietrzu.