Wyprawka dla niemowlaka – o czym należy pamiętać, aby dać swojemu szkrabowi wszystko, co idealne

Niebawem przyjdzie na świat wasza pociecha? To cudowna wiadomość. Na pewno poczyniliście już pierwsze przygotowania oraz zaczniecie aranżować pokój dla malucha. Musicie także zrobić wyprawkę, aby noworodkowi niczego nie zabrakło w pierwszych dniach jego życia, chociaż najważniejsza jest oczywiście obecność rodziców.

Jednakże właściwie zrobiona wyprawka niewątpliwie pomoże wam odpowiednio zająć się maleństwem i nie będziecie musieli biec do sklepu, ponieważ zapomnieliście o przewijaku czy tetrowych pieluszkach. Co zatem powinno znaleźć się na liście?

dzieci podczas zabawy

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim są to ubranka. Sporo rodziców decyduje się na markowe ubranka dla dzieci (przeniesiony tutaj), ponieważ chcieliby, aby już od najwcześniejszych lat ich pociecha miała gustowne wdzianka.

Niesamowicie ekscytuje Cię poruszana w tym miejscu kwestia? Jeżeli tak, to ponadto kliknij ten odnośnik i zdobądź cenne info (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/psychiatra)!

Wiadomo, iż ubranka znanych producentów zrobione są z najlepszej jakości materiałów, zatem niekoniecznie jest to tylko zachcianka. Jeśli nie możemy sobie na nie pozwolić, nie martwmy się. Ubranka nie muszą być drogie, ważne, by były odpowiednie dla naszego maluszka.

Patrz na naturalne, miękkie materiały, brak niepotrzebnych guziczków i suwaczków, jak również łatwość zakładania i zdejmowania ciuszków z dziecka. Szczególnie, kiedy to twoja pierwsza pociecha i nie posiadasz doświadczenia w ubieraniu takich maluszków. Drugim elementem są kocyki dla niemowląt, ponieważ brzdąc nie może marznąć. Poza tym, w wyprawce powinny się oczywiście

noworodek

Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com

znaleźć pieluszki i kosmetyki wykorzystywane do pielęgnowania niemowlaczka, w tym przeróżnego typu oliwki, szampony, pudry, mydełka oraz kremy na odparzenia. Rodzice muszą też pomyśleć nad przyborami do karmienia. Doskonale sprawdza się podgrzewacz do butelek, jaki upraszcza życie oraz pozwala szybciej wejść do łóżka, kiedy maluch zgłodnieje w nocy. Na liście należy również umieścić buteleczki do karmienia, smoczek oraz poduszkę do karmienia piersią, jakiej przymioty z pewnością błyskawicznie docenimy.

Jeżeli wpiszesz na listę wszystkie powyżej nadmienione produkty, twojemu maluchowi niczego nie zabraknie. Pamiętaj, by kupować najwyższej jakości produkty i ciuszki z przyjemnych, delikatnych materiałów, gdyż skóra noworodka jest bardzo wrażliwa i nic nie powinno jej urażać.