W twoim domu zjawi się dziecko – przeczytaj, co trzeba kupić, by pierwsze tygodnie nie były stresujące

Gdy na świecie pojawia się dziecko, spora część mam pęka z dumy i jednocześnie uświadamia sobie ogromny strach – czy podoła? I chociaż od chwili, kiedy kobieta dowiaduje się o ciąży, stara się na ten najważniejszy dzień przygotować, nie ma mocnych, by się nie denerwować. Jak takiemu stanowi zaradzić?

A czy w ogóle jest to możliwe? Wydaje się, że nic nie może zmniejszyć emocjonalnego strachu. Można jednak postarać się go ograniczyć. W jaki sposób to uczynić? Kupić wszystkie rzeczy, które później staną się wielką pomocą. Należy wcześniej jak najwięcej poczytać w temacie ciąży, niemowlaka, porodu, pierwszych tygodni w mieszkaniu. A kiedy zbierze się istotne informacje, trzeba pójść na zakupy. Nie ma za dużego znaczenia, gdzie się je zrobi – sklepy tradycyjne czy sklepy internetowe. Przemysł towarów dla dzieci jest w dzisiejszych czasach w naszym kraju bardzo rozwinięty i bez żadnych problemów można wszystko zdobyć (gdzie czasy Polskiej Republiki Ludowej, gdy walczyło się uparcie o każde body czy rajstopki?; na szczęście odeszły i miejmy nadzieję – przenigdy nie powrócą). Jest kilka rzeczy, które należy zakupić wcześniej. To m.in. rogale do karmienia, smoczek (aktualnie istnieją dwie szkoły – jedna zaleca smoczki, druga wręcz przeciwnie; na którą opcję się nie zdecyduje, warto zakupić choć jedną sztukę i posiadać w komodzie pod ręką; częstokroć, gdy dziecko płacze, sięga się po każdy środek), odsysacz, urządzenie podgrzewające do butelek.

Matka z dzieckiem, poduszka Cebuszka

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby

Wspomniane rzeczy warto zakupić nie patrząc na to, czy chce się karmić piersią czy butelką. Zdarza się, że z przeróżnych powodów, trzeba zmienić zdanie. Jeśli przyszła mama zaplanowała, że będzie żywić dziecko pokarmem naturalnym, rogale do karmienia, przydadzą się nawet wtedy, gdy zajdzie potrzeba sięgnięcia po butlę. Posłużą również do wygodnego ułożenia dzieciątka. Identycznie z podgrzewaczem – jeśli nie mleko, będzie można podgrzać herbatkę na trawienie. Skądinąd i sama butelka nie jest równoznaczna ze sztucznym karmieniem – ściągnięty z piersi pokarm należy za pomocą czegoś następnie podać. Warto się zawczasu przygotować chociażby przez takie zakupy – zobacz smoczki Lipinipi na Zapewne staną się niezbędną pomocą i sprawią, iż przyszła mama zacznie być spokojna.

Koniecznie zobacz na stronie (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/badania-usg-dla-doroslych) podobne informacje. Tam też zobaczysz coś emocjonującego, gdyż proponuje ona zbliżoną problematykę.

A wtedy – tylko radować się maleńkim dzieciątkiem.