Sugestie na I pierwszą komunię św. Czyli jak rozważnie wyszukać sukienkę komunijną?

I komunia święta to istotny dzień dla każdego potomka, ale także stres dla rodziny. Oprócz zorganizowania przyjęcia w skład którego wchodzą ozdoby oraz zaproszenia dla gości, istotny dla rodziców jest ubiór komunijny naszej pociechy. Matki kładą szczególny nacisk na suknie swoich córek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam wybór sukienki? Problem jest przeważnie zwykle mniejszy kiedy zakupem strojów dla naszych pociech zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają jednolite sukienki.

ubranie na Pierwszą Komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Zdarzają się sytuacje, kiedy dziewczynka idzie do pierwszej komunii w albie, na przyjęciu dla rodziny przebiera się w inną sukienkę, bądź też rodzice nie chcą, aby ich pociecha szła w zwykłej albie i sami decydują się na wybór. Na jakie drobiazgi warto zwrócić przy doborze, by rodzice i ich dziecko byli zadowoleni? Najważniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać to kolor. Decydując się na kupno bądź uszycie sukni dla córki musimy wybrać zdecydowaną biel.

Jeżeli poszukujesz fascynujących informacji na ten temat, odwiedź (http://www.questcm.pl/odpowiednie-wdrozenie-pracownika-kluczem-do-jego-efektywnosci/) nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

Drugą istotną rzeczą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to krój i ogólny wygląd sukienki. Nie powinna być ona wymyślna oraz obfito zdobiona.

Najczęściej na rynku spotykamy dwa wzory sukien komunijnych: w stylu klasycznym, czyli odcinane w talii, oraz w stylu francuskim- odcinane powyżej talii lub dopasowane z gorsetem. Jeżeli już zdecydujemy się na wzór sukienki, ważnym krokiem jest tez dopasowanie materiału. Istotne jest aby sukienki komunijne były uszyte z takiej tkaniny jak: atłas, jedwabna organtyna, żorżeta czy gabardyna . Są to tkaniny, które świetnie sprawdzają się dla naszych pociech gdyż są tworzone z poliestru. Nie jest powiedziane, że wszystkie sukienki powinny być długie, jednakże za krótkie wyglądają mniej gustownie. Co jeśli nasza pociecha nie chce się zbytnio odznaczać się od innych wychowanków idących w albach? Czy możemy połączyć wspomnianą albę i wymarzona suknie w jedno? Większość krawcowych na nasza prośbę mogą zaprojektować tzw. albo-sukienki z nakładaną na ramiona narzutka z komży komunijnej . Jeżeli skupimy się na opłatach to mogą one równać się 100 zł, ponieważ tyle kosztują najtańsze sukienki.

Jednakże opłaty szacują się nawet powyżej 1000 zł. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się na tak kosztowny nakład. Czekaja nas też koszty związane z organizowaniem poczęstunku, co może ogromnie zmniejszyć rodzinny konto. Na koniec poruszymy temat dodatków, gdyż musza one dopasowywać się do całej sukienki. Ważne jest by były ozdobione w podobny formie i razem tworzyły spójny całość. Sukienki komunijne są istotnym i trudnym doborem, lecz kierując się tymi zasadami nie będzie on już problemem. Jednakże musimy pamiętać, że strój jednak w tym dniu mieści się na drugim miejscu, gdyż na pierwszym są przeżycia duchowe.