Jak spowodować, aby dzień pierwszej Komunii Świętej był istotnym dniem w życiu dziecka? Jak rozwiązać nieustające problemy z wyborem sukienek komunijnych?

Nie da się ukryć, że niemal dla każdego dziecka wychowanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej bez wątpienia jest jednym z ważniejszych dniu w całym życiu. Jeżeli Twoje dziecko teraz przygotowuje się do pierwszej Komunii, wtedy na pewno również to przeżywasz. Tymczasem trzeba sobie uzmysłowić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko wielkie wydarzenie w życiu tego małego człowieka, ale także gorączkowe przygotowania na parę miesięcy wcześniej. Jednym z najbardziej problematycznych pytań jest zwykle zdecydowanie to, w jakich sukniach wystąpią dziewczynki.

wejdź

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

O ile z chłopcami nie ma praktycznie żadnego problemu, bo zwykle są wystrojeni zwyczajnie w ciemne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzić naprawdę wielkie emocje – nie tylko wśród dziewczynek, ale także pośród ich rodziców, szczególnie matek. Nie da się zaprzeczyć, że właściwie każda dziewczynka chciałaby być w tym dniu najpiękniejszą, a w dodatku mieć ładniejszą sukienkę niż inne koleżanki. Jak zapobiec takiej rywalizacji? Wszak dzień pierwszej Komunii powinien być między innymi przeżyciem duchowym, a nie pokazem mody.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to śmiało przeczytaj także to uzupełniające info (https://www.wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/). Zwyczajnie kliknij ten link a na pewno się nie zawiedziesz!

Sposobów na to jest parę, a my postaramy się przedstawić najbardziej popularne z nich.

Przede wszystkim popularnym sposobem za zapobiegnięcie kłótniom między koleżankami jest niewątpliwie przypadek, kiedy wszystkie dziewczęta mają jednakowe suknie komunijne . Zazwyczaj wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z kapłanem. Takie rozwiązanie zdecydowanie spowoduje, że dziewczęta nie będą się kłócić – każda z nich będzie wyglądała identycznie, dzięki czemu nie będą kłócić się o to która z nich ma ładniejszą sukienkę.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Takie rozwiązanie ma na dodatek jeszcze jedną sporą zaletę – zwykle w takich przypadkach suknie komunijne szyje się w tej samej pracowni, co pozwala na negocjowanie naprawdę wielkich rabatów. Dzięki temu każdy z rodziców zapłaci za suknię komunijną znacznie mniej niż początkowo zakładał. Na dodatek takie suknie krojone są na miarę, co daje gwarancję, że każda dziewczyna będzie wyglądała jak aniołek. Jeżeli wszystkie dziewczęta wyglądają identycznie, bardzo ładnie wygląda to również na zdjęciach pamiątkowych.