Dla wielu to najbardziej istotny dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to niezwykle ważna chwila. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i zazwyczaj nie ubierają tak odświętnych ubrań, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie z rodziną w domu i oglądanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi twierdzi, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się najważniejsze dla dziecka. A co jest w tym złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by obie były równie ważne.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, świetna strona (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-polski/warszawa) z pewnością też będzie godna Twojego zainteresowania, ponieważ znajdziesz tam analogiczne informacje.

Do pierwszej części – celebrowanej w kościele trwają długie przygotowania z udziałem dzieci (oferta na suknie komunijne). Choć chodzą na przygotowania, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak jest to dla nich jeszcze zbyt uroczyste. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Z pewnością, jest to dla nich bardzo uroczyste wydarzenie. Niemniej, nie ma co od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych rozterek charakterystycznych dla swojego wieku. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nie róbmy z tego tragedii. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już najmłodszych lat dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej funkcjonowało w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, jak obowiązki i nauka, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy by nasze dziecko wyrosło na mądrego i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, ba, powodują pogorszenie sytuacji.