Pieluszki wielokrotnego użytku jako rzecz dla malucha coraz popularniejszy w Polsce jak i na świecie

Pieluszki wielorazowe są coraz bardziej znane zarówno w Polsce jak i na świecie. Zwłaszcza temu, że są odpowiednie dla dziecka oraz ekologiczne dla świata. Pieluszki wielorazowe są coraz więcej popularne również w Polsce jak i na świecie. Głównie temu, że są zdrowe dla niemowlaka i ekologiczne. Są szyte z tkanin oddychających, a więc nie ogrzewają pupy dziecka.

otulacz

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
A co najważniejsze, są bardzo prościutkie w użyciu. Nie trzeba ich ani gotować, ani prasować! Dla maluszka dobrze sprawdzają się otulacze szyte z wodoodpornego materiału PUL oraz tetra. Takie maleństwo i tak często się przewija, temu to najpraktyczniejszy i również tani zestaw.

Spodobał Ci się nasz wpis? Zatem z pewnością masz ochotę przeczytać więcej. Jeśli tak, to wejdź w podany link i kliknij po źródło. Powodzenia!

Otulacze trzeba zmieniać co 5 przewinięcie. Dobrze posiadać także do niego z 2-3 pieluszki formowane, które użyjemy podczas spaceru czy w czasie drzemki.

Pieluchy wielorazowe także na polskim rynku są coraz bardziej znane i lubiane. Ale, pielucha z materiału XXI wieku to jest nie tylko tetra, ale produkt wszechstronny, wygodny i przyjazny zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Ponadto dochodzą też pieluszki z kieszonką. Składają się one z dwóch powłok. Ta od strony pupci dziecka wykonana jest z mikropolaru, który odprowadza wilgotność do wnętrza pieluchy a skóra dziecka jest sucha. Powłoka zewnętrzna zrobiona jest z PUL czyli oddychającego poliester, który chroni ubranie przed zmoczeniem. Obie powłoki tworzą kieszonkę, w której umieszczamy wkładkę chłonącą: z mikrowłókna, bawełny, bambusa, konopna lub zwykłą pieluszkę z tetry. Zwykle pieluszka nabywana jest w komplecie z wkładką.

Najbardziej znane są pieluszki w praktycznej kategorii one size, czyli od urodzenia dzieciatka do zakończenia czasu pieluchowania. Zaletą pieluszki z kieszonką jest bardzo szybki okres suszenia – oddzielnie wysuszamy pieluszkę i wkładkę, możność zastosowania róznorakich wkładek i regulowania chłonności oraz łatwość stosowania. Do niedawna dużym ograniczeniem dla wielu rodziców była cena. Wbrew że w rozrachunku końcowym na wielorazówki wydajemy zaledwie połowę sumy w porównaniu do jednorazówek, to pieniądze należy wydać w poczatkowych dniach życia maleństwa.