Szkolenia języka polskiego przygotowywane dla cudzoziemców

Dawniej dziesiątki tysięcy Polaków wyjeżdżały za granicę poszukując lepszej pracy. Koniecznością było opanowanie obcego języka. Dzisiaj do Polski każdego roku napływają setki obcokrajowców szukających u nas lepszego życia.
Napływanie obywateli do Polski ma swój początek niewątpliwie we wstąpieniu naszego kraju do UE.

nauka języka obcego

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

To w znaczny sposób otworzyło nasze granice, ale także otworzyło dla nas granice innych państw. Poprzez to powstają liczne wielokulturowe społeczeństwa, które muszą nauczyć się funkcjonować razem. Jest to jednakże niemożliwe bez porozumiewania się w tym samym języku. Dlatego jeśli wybieramy się za granicę jesteśmy zmuszeni doskonale poznać język tamtejszych mieszkańców. To samo dotyczy osób, jakie przyjeżdżają do Polski. Z tego powodu planowane są w wielu miastach w całym kraju szkolenia, które mają nauczyć polskiego ludność napływową. Jeśli rozchodzi się o język polski dla obcokrajowców Warszawa, bo to niewątpliwie największe polskie miasto, dodatkowo siedziba ogromnej ilości przedsiębiorstw, organizuje ich całą masę. Zazwyczaj osoby przyjeżdżające do nas decydują się na duże miasta, a Warszawa na pewno zalicza się do tych najczęściej wybieranych.
język polski dla obcokrajowców warszawa

Autor: Masashi Yanagiya
Źródło: http://www.flickr.com
Uczenie się dla nas jest czymś kompletnie zwyczajnym, przecież słyszymy go od wczesnej młodości, jesteśmy z nim oswojeni. Jednak dla obcokrajowców, zwłaszcza tych spoza państw słowiańskich nasza mowa jest niezwykle ciężki do opanowania. Najwięcej trudności sprawia im wymowa i deklinacja.

Chciałbyś dowiedzieć się coś równie ciekawego? Super, ta strona na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ odnajdziesz na niej sporo tego typu informacji.

Naukowcy plasują nasz język w grupie bodajże pięciu najtrudniejszych języków na świecie. Dlatego jego nauka zajmuje obcokrajowcom tak dużo czasu- .

Jeżeli chodzi o każdy kurs polskiego Warszawa proponuje zajęcia w mniej albo bardziej zaawansowanych grupach, kurs intensywny lub poprowadzony normalnym torem, zajęcia indywidualnie albo w grupach.