Kopalnie o charakterze odkrykowym niosą zagrożenie dla środowiska i witalności ludzi, dowiedz się, czym potrafią skutkować

Popyt na energię wzrasta z upływem czasu, co przykłada się do szukania nowych zasobów energetycznych. Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi się o poszukiwaniu zasobów węgla brunatnego i założeniu ogromnej kopalni odkrywkowej. Projekt ten miałby stać się gwarantem pokładów energetycznych Polski na nadchodzące lata, niemniej bardzo sceptycznie podchodzą do niego ekologowie. Według nich planowana odkrywka niosłaby kolosalne zagrożenie dla natury i rolnictwa, gospodarki czy kondycji zdrowotnej ludzi zamieszkujących tereny nawet 50 kilometrów od planowanej kopalni.

PAK Górnictwo pragnie zbudować kopalnię odkrywkową

przeczytaj koniecznie o Od pewnego czasu spółka PAK Górnictwo prowadzi odwierty mające na celu poszukiwanie [TAG=węgiel brunatny

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com

. Według przedstawicieli spółki pokłady węgla brunatnego znalezione na terenie województwa wielkopolskiego okazują się największe w calutkim kraju i wystarczająco rozległe, że mogą zapewnić dużą niezależność surowcową dla kraju. Kopalnia odkrywkowa, jaka ma zacząć działalność we wskazanej lokalizacji, byłaby wybudowana wedle najnowszych standardów. Mimo to osoby powiązane z ochroną środowiska, jak także miejscowi okazują sprzeciw powstaniu kopalni i widzą powiązane z jej powstaniem mnogie zagrożenia.

Czy wydobycie odkrywkowe przynosi zagrożenia dla okolic kopalni?

Wedle specjalistów działanie kopalni odkrywkowej nie pozostaje bez wpływu na okoliczne osiedla. Dobrą stroną powstania kopalni stanie się uzyskanie nowych stanowisk pracy. Jednakże poprzez wydobycie zmieni się życie ludzi mieszkających w pobliżu kopalni. Część ludzi będzie zmuszona poszukać innego miejsca do życia i przeprowadzki w całkiem nieznane miejsce. Kopalnia odkrywkowa wywrze wpływ również na funkcjonowanie okolicznych interesów i rolnictwo. Również ekologowie dostrzegają wielkie zagrożenie, jakie miałoby nieść uruchomienie kopalni, jak kliknij i sprawdź stopkopalni.

Odkrywka stanowi zagrożenie dla ekologii

maszyny górnicze

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie dużo mówi się o konieczności wspierania natury. Kopalnia odkrywkowa stwarza wielkie zagrożenia ekologiczne. Specjaliści twierdzą, że budowa takiej kopalni nie pozostanie bez wpływu na kondycję gleb i odkształcenie pobliskich terenów. firma budowlana wrocław odkrywki miałaby niebagatelny wpływ na hydrologię oraz hydrogeologię, co potrafiłoby skutkować zniknięciem wód powierzchniowych oraz obniżeniem wód gruntowych. Wspomniane wody byłyby też poważnie zanieczyszczone.

Szukasz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://ehydrogaz.pl/naczynia-wzbiorcze-i-wyrownawcze,c96,pl.html) na pewno Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz na niej wiele niezwykle ciekawych danych.

Kopalnia odkrywkowa ma wpływ też na skażenie powietrza atmosferycznego poprzez emisję pyłów węglowych występujących w czasie wydobycia, transportowania oraz zużycia węgla brunatnego.