Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane?

Wielu z nas było wychowanych na pieluszkach tetrowych. Ich doskonałość wyparły koło 25 lat temupampersy. Aktualnie dużo rodzicielek pracujących i niepracujących wraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych. Dla niektórych, przeważnie młodych matek może to być jednak czarna magia czy też nieznajomość tematu.

Autor: www.babymama.pl
Dlaczego mamy wracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu pozytywnych stron wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe posłużą niejednokrotnie czwórce pociech. Trzeba tylko pamiętać o paru zasadach. Zanim pieluszki będą miały dużą chłonność trzeba je kilkukrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabywają chłonności mniej więcej po kilku praniach.

Do przechowywania brudnych pieluszek dobrze używać zamykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie wolno namaczać. Przed włożeniem do wiadra trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.
Wilgotne pieluchy wielorazowe lznajdujące się w koszu można pokropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego.

Jeżeli sądzisz, że prezentowany tutaj tekst jest wartościowy oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten link, a przeczytasz więcej informacji skrzynka gazowa wolnostojąca.

Olejek najlepiej wylać na ostatnią wrzucaną tego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez uprzedniego namaczania (pod tym adresem szybko uzyskasz więcej info Pieluszek nie należy namaczać gdyż w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby gotowania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są mocno zabrudzone trzeba zastosować pranie podstawowe z dodatkiem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co kilka prań należy wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Nie powinno dawać płynów zmiękczających, mydła i olejków pochodzenia roślinnego gdyż oblepiają one włókna materiału i tym samym obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe (sporo więcej przeczytasz pod adresem ) i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, ponieważ powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie negatywnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie zaoszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej rodziców powraca do używania pieluch, ponieważ dziecko ma kontakt z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna.

Interesuje Cię, co to są autorskie źródła (https://www.scootive.pl/Akcesoria-Media/Zestaw-naklejek-od-Scootive)? Jeżeli tak, to musisz kliknąć w wskazany link i tam odkryjesz dużo ciekawych informacji z tej dziedziny.

Posiadamy wiedzę, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.