Praktyczne rady na temat aranżacji pokoju dla dziecka

Aranżacja pokoju dziecięcego to niemałe wyzwanie dla rodziców, bowiem chcą oni oczywiście, żeby pokój ten wyróżniał się pośród pozostałych i był miejscem wypoczynku i zabawy dla dziecka. Rzecz jasna istnieje co najmniej kilka głównych wskazówek, które warto uwzględnić w czasie urządzania pokoju dziecięcego.

Po pierwsze, powinniśmy pokój dopasować do płci i wieku dziecka. Jeżeli chodzi o pokój dziecięcy kolory ścian i mebli odgrywają w tej sytuacji kluczową rolę – do dziewczęcego pokoju korzystne będą takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju dla chłopca: niebieski, brązowy lub zielony. Oczywiście,

Mały uczeń

Autor: Jenny Lee Silver
Źródło: http://www.flickr.com

nie muszą być to ściany jednokolorowe – jak najbardziej spiszą się tapety w dziecięce wzorki takie jak zwierzęta, kwiatki, bądź baloniki.

Na rynku udostępniany jest jeśli o to chodzi rozległy asortyment. Podobnie jest w przypadku fototapet, które także warto brać pod uwagę, chociaż najlepiej sprawdzą się w pokoju już starszego dziecka. W pokoju dziecięcym muszą znaleźć się wszystkie wymagane meble, a więc łóżko do spania, wnęka na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą można zastąpić koszami na zabawki), jak również, jeżeli nasze dziecko jest w wieku szkolnym – biurko i miejsce na książki. Rzecz jasna, pokój taki musi być przy tym ozdobiony – dekoracja może dotyczyć nie tylko ścian, ale także zasłon, czy pościeli. Bez wątpienia sprawdzą się produkty zaopatrzone w ulubione motywy dziecka – przykładowo pościel z wizerunkiem ulubionego bohatera. Warto przy tym zatroszczyć się, żeby w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeśli na przykład nasze dziecko uwielbia wodę i rybki, warto by pokój pomalować na błękitny kolor i zaopatrzyć się w zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne podobne wzory. Warto także rozłożyć na biurku bądź regale morskie ozdoby. Oczywiście powinniśmy pamiętać, że dziecku wraz z wiekiem zmieniają się upodobania, dlatego będziemy musieli przemeblowywać pokój dziecięcy co jakiś czas.

Aby poszerzać wiedzę w wybranym temacie – kontynuuj wyszukiwanie (http://talentum.pl/kurs-maturalny-matematyka/) nowych ciekawych wątków w wielu postach. Wejdź w ten link i studiuj bez limitu.

Warto brać pod uwagę pierwsze sygnały od dziecka jeśli o to chodzi. Będzie nam ono akcentować, że znudził mu się już wygląd pokoju, a wówczas przy pomocy kilku niewielkich zmian będzie można dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. zasłonki i fototapetę.