Butelka antykolkowa. Czy rzeczywiście pomaga pokonać kolkę?

Jedni sądzą, że to kapitalne remedium na brzuszkowe kłopoty bobasów. Inni, iż jest to tak zwany „pic na wodę”.
Czy butelki antykolkowe rzeczywiście pomagają obniżyć tę dotkliwą dolegliwość, jaką jest kolka niemowlęca? Rodziców szukających magicznego leku na kolkę muszę rozczarować – nie ma jednego i skutecznego antidotum na tę niemowlęcą dolegliwość.

metoda
Dlaczego? Jako że, mimo wielu badań oraz ogromnego postępu medycyny, powody kolki niemowlęcej pozostają w dalszym ciągu dużą tajemnicą. Istnieje tak wiele teorii na jej temat, jak też rozmaite preparaty oraz sposoby radzenia sobie z nią. Niestety to, co sprawdzi się w wypadku jednego malucha, niekoniecznie da ulgę drugiemu. Ażeby ulżyć maluchowi, zdesperowani rodziciele wypatrują cudownego remedium.

Istnieje właśnie pomocna strona (https://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/), która posiada przydatne informacje na omawiany temat, zatem nie zwlekaj tylko przestudiuj ją szczegółowo.

Jak się zdaje, pomóc może specjalna butelka do filtrowania wody (polecamy sprawdzić – https://www.waterbobble.pl/) antykolkowa. Jej wytwórcy przekonują, iż wpływa na obniżenie stopnia rozdrażnienia szkraba i częstotliwość występowania kolek.

Istnieje mnóstwo metod radzenia sobie z tą przykrą dolegliwością. Od bujania na rękach, przemieszczania w wózeczku, przez ablucje w cieplutkiej wodzie, masaż brzuszka, po rozmaitego typu herbaty ziołowe i środki farmakologiczne. Jeśli mama karmi piersią, powodu można poszukiwać w jej diecie. Warto na jakiś okres zrezygnować z potraw nabiałowych, ostrych sosów albo składników powodujących wzdęcia i skontrolować, czy kolka nie ustępuje. Ogromnie często wykorzystywanym sposobem jest także używanie do karmienia bąka specjalnej butelki antykolkowej, o których warto poczytać -> warte przeczytania.

Butelki tego typu różnią się od zwyczajnych butelek tym, iż mają specjalny system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzy powietrza do mleka. Takie flaszki jak również relaksujący płyn do kąpieli nabędziesz w sklepie online. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj – -> więcej.