Jak rozwija się firma LEGO.

Ci , którzy urodzili się w latach ’80 20w, z pewnością mają w pamięci czasy, w których figurki lego i inne dosyć drogie zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia jedynie w Pewexach lub na zachodzie. Niejeden z nas myślał o tym, aby rodzina przebywająca w zachodniej Europie przysłała na urodziny nowy zestaw klocków Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Od tego momentu pracownicy Lego starają się zaskakiwać swoich fanów coraz to nowszyymi rodzajami klocków czy ludzików. Serie klocków jesteśmy w stanie rozdzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile te pierwsze są chyba każdemu bardzo dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałbym powiedzieć kilkanaście zdań o Technics.

Każde maleństwo uczy się poprzez naśladowanie rodziców. O ile chęć bycia kierowcą zwykle odnosi się małych mężczyzn, to dziewczynki modelując zachowania mamy, na ogół widzą się w roli małej gosposi. Wielką radość przy tym, sprawi im bawienie się w domowe obowiązki. Dla dziewczynek świetnym podarunkiem będą wobec tego mebelki dla dzieci, a także przedmioty typu mała kuchenka do gotowania.

Okazuje się, że zabawki których koszty są mniejsze, mające pochodzenie chińskie lub innych słabiej rozwiniętych krajach, choć nam, kupującym, przypadają do gustu ze względu na niską cenę, stanowią spore niebezpieczeństwo dla naszych najmłodszych. Nie spełniają norm, które obowiązują w całej Unii Europejskiej, nie tylko patrząc na wytrzymałość, niebezpieczeństwo skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład chemiczny.

Jeśli interesuje Cię problematyka omawiana w niniejszym tekście, sprawdź pełną ofertę (https://www.e-plastyczny.pl/Druciki%20kreatywne), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Niekiedy zdarzało się, że zabawki z Chin zostały przypadkowo napromieniowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Niezależnie od płci, dziecko ucieszą klocki. Ponieważ są produkowane w różnych wariantach, bez problemu dobierzemy te, które będą sprawiać największą radość dziecku, któremu staramy się wybrać prezent. W najbardziej utożsamianej z klockami firmie LEGO, ciekawą opcją dedykowaną dla dziewczynek są klocki lego friends – które mimo pozornie innej kategorii – są konkurencją dla lalki barbie. Wytwarzane w ślicznych kolorach, do kupienia są w zestawie z domkiem, autem, a nawet gabinetem weterynaryjnym – wdał się w polemikę.