Ogrzane mieszkania w mroźną pogodę

Zaczął się sezon grzewczy. To zawsze oznacza, że na dworze robi się nieprzyjemnie. To czas, gdy szybciej niż zwykle wracamy do domu, gdy nie chcemy za bardzo wynurzać się z mieszkania. Kiedy w lato ciężko było wysiedzieć w domu, tak w okresie jesienno-zimowym lepiej czujemy się w dobrze ogrzanym mieszkaniu. Chyba każdy cieszy się z powrotu do ciepłego mieszkania, gdy na dworze zimowa pogoda, szkoda jednakowoż, że ciężko opuścić tak ciepłe mieszkanie.
Jest to tym trudniejsze, gdy ogrzewamy nasz dom przy pomocy kominka lub grzejnikiem na podczerwień. Pierwszy gwarantujeciekawy klimat, wprowadza dobry nastrój, drugi jest niezwykle skuteczny. Grzejniki podczerwieni, całkiem odmienne niż inne sposoby ogrzewania, nie ogrzewa jedynie powietrza w pomieszczeniu, co sprawia, iż nie przyczynia się do powstania ruchu powietrza zwanego konwekcją. To oznacza, że grzejniki tego rodzaju stanowią wspaniały sposób ogrzewania dla osób, które zmagają się z alergią lub astmą.

Faktem jest,że, powietrze w miejscu, gdzie jest grzejnik na podczerwień nie wysusza się, czyli nie powoduje wysychania śluzówki nosa. Tak naprawdę ciepło wytwarzane przez promieniowanie podczerwone wchłaniane jest prawie całkowicie przez sufit, ściany i podłogę. Jest to kwestia znacząca ponieważ ma wpływ na wiele ważnych kwestii, między innymi, chroni przed powstawaniem wilgoci, czyli nie pozwala na pojawienie się pleśni i grzybów.Dzięki temu w domu panuje zdrowa i zupełnie przyjazna atmosfera. Ponadto,skumulowane ciepło (sprawdź kotły wodne) w ścianach przez dłuższy czas jest oddawane do otocznia, niż czyni to powietrze, gdyż powietrze nie ma nośności cieplnej przez co dochodzi do jego szybkiego wyziębienia.

To niezwykle istotne, jeśli mamy na uwadze oszczędzanie ciepła, a także pieniędzy. Z drugiej strony, duże znaczenie ma atmosfera i często to ona gra pierwsze skrzypce, a decydując się na grzejniki tego typu możemy być pewni, że fajny klimat wpłynie naniezapomniane wieczory, w w gronie najbliższych. Może to nie kominek, ale mimo wszystko wartowypróbować to rozwiązanie, bo posiada wiele zalet.