Plastikowe klocki, które w XX wieku opanowały świat. Co możemy z nich zbudować?

Czy masz świadomość, która firma jest największym światowym producentem opon? Co roku produkują 36 milionów sztuk opon. Mianowicie, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński wytwórca klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi składania, można ze sobą zestawiać w praktyce w nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, wytwarza je od roku 1947.

W ofercie producenta znaleźć możemy masę różnych serii kryjących sporo zestawów, jak np. seria City, w której to możemy tworzyć pojazdy, czy historie z życia mieszkańców miast, zwłaszcza związane z zajęciami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – interaktywne zabawki dla chłopców.

klocki lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Odrębne podejście do tworzenia dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam tworzyć konstrukcje mechaniczne, z najróżniejszymi współpracującymi wzajemnie elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, rozmaite przekładnie, jak również silniki elektryczne. Są nawet zestawy mające na wyposażeniu elementy umożliwiające zdalne sterowanie i zaprogramowanie zbudowanych przez nas urządzeń.

Jest również seria klocków dla najmłodszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie posiada każdy sklep z klockami Lego. To kolorowe klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, pobudzające je do zabawy, równolegle uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich zdolności manualnych.

Jest też niemało serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych herosów z komiksów Marvela czy DC.

Kliknij tu oraz zobacz szczegóły (https://e-hunter.pl/pl/c/Ochrona-przeciw-pasozytom/67), które też mówią o analizowanej kwestii. Przeczytasz tam dane, które niewątpliwie powiększą Twą wiedzę na ten temat.

Często dzieci sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zmienić się w czarownice. Warto zobaczyć: tanie zabawki bratzillaz

Klocki lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką zaletą, i prawdopodobnie głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój gigantyczny sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu łączenia klocków, hjednakowego od bardzo wielu lat, a umożliwiającego krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Rozpoznawalne walcowate wypustki na górnej części każdego klocka doskonale wpasowują się w podobne elementy od spodu.

Klocki Lego to świetna, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko szczególnie uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, ponieważ przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.