Dla sporej grupy osób to najistotniejszy dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to niezwykle ważne wydarzenie. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie z rodziną w domu i rozpakowywanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób twierdzi, że ostatnia część tej uroczystości – czyli prezenty, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. A co jest w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – celebrowanej w kościele trwają długie przygotowania z udziałem dzieci (oferta na www na suknie komunijne). Choć chodzą na przygotowania, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Nie oznacza to że mają zostać wykluczone z tej uroczystości.

Z pewnością, jest to jak najbardziej dla nich niezwykłe wydarzenie.

Wejdź na moje łącze (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-gliwice/) – tam oczekuje na Ciebie następna dawka świeżych postów. Nie czekaj! Będzie świetnie, jeśli pozostawisz swoją recenzję.

Niemniej, nie można od nich wymagać, dojrzałej świadomości własnej wiary. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jego radość z prezentów jest jak najbardziej naturalna, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nie róbmy z tego tragedii. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej dostosuje się do życia w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę niezwykle ważne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka. Warto o tym pamiętać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że są zdroworozsądkowe, zwyczajne, nie prezentują żadnych nowych odkryć, rewolucyjnych metod i tak dalej. Takie rady często nie są skuteczne, co więcej, powodują pogorszenie sytuacji.