Podstawowe wyposażenie mieszkań

W każdym domu wypatrzeć można elementarne rodzaje mebli, które do swobodnego korzystania z pomieszczeń są po prostu wymagane. Do tych, które znalazły się w tej grupie wlicza się na przykład szafa przesuwna. Jeszcze nie tak dawno była to również meblościanka, która współcześnie zdaje się nieco wychodzić z użycia, a tym samym ustępuje miejsce innym rodzajom mebli.

Szafa przesuwna to ten typ mebla, który najczęściej montowany jest w hallu bądź pomieszczeniu do spania. W tym pierwszym przypadku jest doskonałym miejscem na kurtki czy płaszcze, w drugim zaś odgrywa rolę garderoby, która ukrywa nasze codzienne ubrania. W szafie tego rodzaju powiesić można marynarki, koszule czy sukienki i spódniczki. Mówiąc krótko: wszystko to, co nie może się pomiąć. Ogromną zaletą szafy przesuwnej jest to, że nie wymaga ona wiele miejsca . Dlatego doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie wolnego miejsca nie ma zbyt wiele. Wszystko z uwagi na sposób otwierania oraz zamykania. Nie ma ona znanych z normalnych szaf drzwi, które do otwarcia potrzebują nie mało miejsca.

Kusi Cię, żeby zostawić drobną ocenę pod tym tekstem? Miej na uwadze to, że nawet krótki komentarz z serwisu zostanie przez nas przeczytany z chęcią.

Zamiast nich ma przesuwane moduły, które otwierają się lekko oraz wyjątkowo szybko.

meblościanka

Autor: Jeanne Michelle Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Meblościanki wielu z nas kojarzą się z z czasami kilkanaście lat wstecz. To bowiem wtedy zobaczyć je można było w każdym M. Są one wyjątkowo pojemne oraz niezwykle wygodne w użytkowaniu. Do tego całkiem nieźle się prezentują. Współcześnie jednak ich popularność wydaje się wyraźnie spadać. Meblościanka robi miejsce pojedynczym modułom, które coraz częściej zobaczyć można w naszych salonach. Nie są one może tak pojemne, ale cechują się o wiele bardziej nowoczesnym wyglądem.

Do tego nie potrzebują tak dużo miejsca w pomieszczeniu, jak właśnie meblościanki, które pokrywały całe ściany. Wadą meblościanek jest to, że najkorzystniej prezentują się ustawione w całości w jednym ciągu. A to – niestety – w wielu mieszkaniach jest zwyczajnie niemożliwe do wykonania (dowiedz się więcej tutaj). Właśnie w nich coraz częściej można dostrzec inne typy mebli, które prezentują się o wiele korzystniej. Nie oznacza to jednak, że w sklepach meblowych meblościanek obecnie nie wypatrzymy. Nadal jest grupa osób, które z chęcią je kupują. Znajdujące się obecnie w sprzedaży meblościanki prezentują się jednak inaczej niż te z dawnych lat.