Wyprawka dla Twojego maluszka- co warto nabyć na wstępie

Gdy spodziewacie się maluszka i po raz pierwszy przeglądacie asortyment sklepu z artykułami dla noworodków, możecie doznać lekkiego zawrotu głowy. Bez listy się nie obejdzie! Sprawdźcie z czego powinna składać się wyprawka dla noworodka.

Akcesoria dla dzieci

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Waszym pierwszym krokiem będzie zapewne kupno ubranek. Przy ich wyborze musimy pamiętać, by ubranka były uszyte z naturalnych materiałów. Dla noworodka przyda się około 5-7 zestawów, takich jak np. body na krótkim i długim rękawem, pajacyki, śpioszki oraz kilka ciepłych sweterków, skarpetek, dwie pary rękawiczek i czapeczek. Zwróćcie uwagę na rozmiar – najlepiej wybrać ubranka w kilku rozmiarach od 50 do 62. Wtedy jest szansa, że ubranka będą dobrze dopasowane.

Pamiętajcie, że niemowlaki rosną błyskawicznie, dlatego choć śliczne wzory są silną pokusą to nie ma co przesadzać z ilością ubranek. Z kolei ilość pieluszek to już zupełnie dowolna sprawa. Większy zapas na pewno nie pójdzie na marne! Możemy kupić pieluszki flanelowe lub jednorazowe. Nawet jeśli jeśli do przewijania dziecka będziecie wyłącznie używać drugiego rodzaju, to pieluszki flanelowe – – przydadzą się do wycierania dziecka np. podczas karmienia piersią. Warto zatem kupić kilka tradycyjnych pieluch ze względu na wielorakie możliwości ich wykorzystania! Jeśli niemowlak przyjdzie na świat w czasie zimy przyda się również kombinezonik, który zabezpieczy przed wychłodzeniem.

Niezbędny jest także kocyk (zobacz także: kocyk personalizowany) – najlepiej jeden gruby i jeden z cieńszego materiału. Rożek dla noworodka pomoże utulić go do snu i ułatwi utrzymanie prawidłowej pozycji. Nie możemy zapomnieć również o niezbędnych kosmetykach i produktach do pielęgnacji. Poza tym dobrze jest skonsultować się z pediatrą przed urodzeniem dziecka w sprawie przygotowania apteczki dla noworodka. Niezbędne są także akcesoria takie jak: specjalne nożyczki lub obcinaczki do paznokci, miękka szczotka do czesania, butelki dla noworodka, mata do przewijania, specjalna plastikowa wanna, myjki frotte i miękkie ręczniki kąpielowe. Większe zakupy obejmują oczywiście łóżeczko i wózek. Przyda się kołderka, poduszka typu klin, 3 prześcieradła, materac i zabezpieczenie materaca przed zabrudzeniem. Warto kupić także uspokajający smoczek dla dziecka – sprawdź ofertę.
Musimy zwrócić uwagę na kształt i materiał z jakiego wykonany jest produkt. Inne smoczki przeznaczone są dla noworodków a inne dla starszych niemowląt (podobnie jest z butelkami). Warto przemyśleć też kupno pozostałych gadżetów takich jak laktator, podgrzewacz do butelek, czy zawieszka do smoczka. Taka zawieszka do smoczka nie tylko jest słodkim gadżetem, ale przede wszystkim ułatwi zachowanie czystości smoczka.

Dzięki przygotowaniu pełnej listy produktów zyskacie pewność, że Waszemu maluszkowi niczego nie zabraknie a jednocześnie unikniecie zbędnych kosztów.