Dziecko – czy jest końcem życia? Niekoniecznie! W jaki sposób utrzymać trochę egoizmu oraz ciągle czerpać przyjemność z różnych rzeczy?

Moment narodzin dziecka to w życiu wszystkich ludzi ogromna zmiana. Od tej pory trzeba przecież przestać myśleć o sobie, a rozpocząć o drugim człowieku, za jakiego jesteśmy odpowiedzialni. Przez parę pierwszych lat nawet nade wszystko o nim. Jednak warto zachować we wszystkim zdrowy rozsądek. Znaleźć złoty środek. Inaczej niebywale szybko skończy nam się zapas energii, zaczniemy być nieustannie senni, niemrawi, bez sił. A musi nam ich wystarczyć jeszcze na wiele lat. Dlatego opracujmy system, dzięki któremu będziemy mieć czas nie jedynie na obowiązki, ale także na odpoczynek. Postarajmy się w taki sposób rozplanować czas, by nie zapomnieć całkiem o swoich potrzebach, hobby, o tym, kim jesteśmy. W aktualnych czasach mamy na to naprawdę dużo możliwości, wystarczy tylko chcieć.

Dziecko w pieluszce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli np. jesteśmy zwolennikami pływania, nie ma problemu, abyśmy na basen zabierali ze sobą naszego szkraba. Pływalnia będzie właściwym miejscem już dla kilkumiesięcznego malucha. Dzięki temu usprawni sobie ono koordynację ruchową oraz zaprzyjaźni się z wodą. W przyszłości będzie nam za to na pewno wdzięczne. Jego rówieśnicy będą dopiero uczyli się pływać, a ono już będzie to miało od dawna za sobą. Wyekwipujmy się w takim razie w pieluszki do pływania oraz nie zwlekajmy dłużej!

A może jesteś fanem wyjazdów, podróżowania? Także tutaj dziecko nie stanowi żadnego problemu. Chociaż naturalnie taka podróż musi być znacznie lepiej zaplanowana, już albowiem nie wybierzemy się w nią spontanicznie. Będziemy musieli zabrać ze sobą całą masę przeróżnych rzeczy, takich jak np. ubranka czy też zabawki. By tego bagażu nie było aż tak dużo, warto wyekwipować się w wielorazowe pieluszki z kieszonką.

wielorazowa pielucha

Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Pomyślmy także zawczasu o znalezieniu noclegu – przecież nie wszystkie pensjonaty i hotele są gotowe na przyjęcie podróżników z małymi dziećmi.

Ten temat Cię interesuje? Więc odsyłam tu, ponieważ znajdziesz tutaj interesujące dane na omawiane zagadnienie, które warte są uwagi.

A każdego dnia starajmy się znaleźć choćby trochę czasu jedynie dla siebie oraz swego partnera. Weźmy długą, relaksującą kąpiel, poczytajmy przez pół godziny dziennie książkę, pójdźmy na miły spacer. Wszystko to sprawi, iż będzie nam prościej mierzyć się z następnymi trudnościami.