Suknie komunijne. Co założy Twoje dziecko.

Każdy dobrze wie, że dzieciaki odczuwają pewien stres, kiedy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku poznać cały katechizm, później przyszykować się do całej mszy, pamiętać, co maja powiedzieć, to rzeczywiście nie jest łatwe. Poza tym muszą ładnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci musiały mieć alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały tak samo. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są też parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Dlatego kolejną sprawą dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.

Tego typu sukienki to koszt od stu sto złotych w górę. Do tego trzeba kupić wianuszek, małą torebkę, rajstopy i właściwe buty. Dlatego jest to spory koszt. Nie wspominając o tym, że musimy dziecku zrobić prezent (sprawdź też: ręczniki z haftem) i zorganizować obiad dla rodziny jak na mini wesele. Cóż w dzisiejszych czasach, nawet Komunia jest komercyjnym świętem. Mimo to dzieciaki są na tyle uświadamiane, że rozumieją, że w tym czasie najważniejsze jest to, że mogą przystąpić do sakramentu Komunii Świętej.

Jak ubrać naszą pociechę do Pierwszej Komunii?

– sukienki na komunię]Jeżeli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to dzieci muszą być ubrane albo w alby, albo w sukienki i garnitury. Jednak poza tym, że naszą pociechę musimy ładnie ubrać, to trzeba je jeszcze nauczyć katechizmu. Musimy pamiętać, że ważna jest duchowa strona tego wydarzenia. Jednak mimo całej duchowości trzeba twardo stąpać po ziemi, żeby w piątek przed Komunią nie wyszło na to, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Warto odrobinę wcześniej zacząć szukać sukienki dla dziewczynki. Bo później jest mnóstwo zamieszania i zapewne zamiast kupić taką sukienkę, jaką dziecko chce, wybierzemy jakąkolwiek, którą będzie trzeba przerabiać u krawcowej. Dlatego pamiętajmy o tym, żeby nie dodawać dziecku stresu i odpowiednio wcześniej wybrać się po sukienkę komunijną. A sukienki na taką okazję są rozmaite. Oczywiście wszystkie są białe, ale jedne są jak dla bajkowych księżniczek, a inne są skromniejsze (sukienki na I Komunię Świętą).

komunia święta

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyne o czym musimy pamiętać to nasz budżet i nie przesadzać, bo to sukienka, którą dziecko założy tylko raz. Pamiętajmy, że to nie wesele i nie trzeba dziecku szyć sukienki u projektanta. Wśród tych modeli, które są na sto procent uda nam się znaleźć sukienkę idealną dla naszej córki. Z chłopcem jest łatwiej, wystarczy kupić mu ciemny garnitur. Chociaż oczywiście, jeżeli nasz synek nie jest wyrośnięty, a będziemy chcieli kupić mu porządny garnitur, to wizyta u krawca będzie konieczna. Może nie żeby cały garnitur uszyć, ale żeby ten kupiony po prostu dobrze leżał.