Alby z gwarancją zadowolenia

Przygotowanie Pierwszej Komunii Świętej to olbrzymie wyzwanie nie tylko dla dziecka zobowiązanego do zapamiętania wielu reguł lub wdrożenia się w szereg katolickich zwyczajów. To ogromna próba również dla bliskich, którzy powinni zaopatrzyć swoje dziecko w odświętny strój, stosowne obuwie, jak i zadbać o odpowiednią otoczkę.

Dziewczynka u komunii

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Przez właściwą otoczkę rozumie się organizację przyjęcia dla rodziny, które stanowi tradycyjny element świętowania wielkiego wydarzenia z życia dziecka, jakim jest przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej.

Masz jakiekolwiek trudności ze znalezieniem rzetelnych informacji? To spójrz na tekst opublikowany na tej stronie a zobaczysz, że to jest wszystko, co konieczne.

Rodziny, które mieszkają w domach mają szansę zminimalizować koszta organizując imprezę we własnych czterech ścianach. Ludzie, którzy nie posiadają powierzchni, która jest stanie pomieścić kilkunastu gości przeważnie decydują się na zorganizowanie Komunii w restauracji, jednak tworzy to znaczne wydatki przy cenach oscylujących wokół 100 zł za osobę. Ponadto warto zatrudnić kamerzystę, który uwieczni to ważne święto w życiu młodego chrześcijanina wstępującego na kolejny etap wiary.

Dzieci komunijne

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

Mając na uwadze ilość koniecznych wydatków często powinno się zrezygnować usług kamerzysty i poprosić jednego z krewnych o wykonywanie pamiątkowych nagrań. Możliwości techniczne popularnych aparatów fotograficznych często dorównują tym specjalistycznym, a skoro nie widać różnicy, po co przepłacać. Istnieją również kwestie, na których zdecydowanie nie warto oszczędzać. Pierwszą z nich jest fryzjer dla dziewczynki przygotowującej się do Pierwszej Komunii oraz jej mamy – w ważnym dniu wszystkie kobiety, nawet te najmłodsze, marzą o tym by wyglądać wyjątkowo. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do tego wielkiego wydarzenia jest nabycie alby (przeczytaj więcej). Świetnym uzupełnieniem wyjątkowego ubioru będą różnego rodzaju wianki do komunii – polecany sklep). Ostatnim wydatkiem są też oczywiście prezenty dla nowych pełnoprawnych członków kościoła, trzeba jednak pamiętać, że to nie one są najważniejsze w tym ważnym dla chrześcijan święcie, ale kontakt z Najwyższym.