W jaki sposób przygotować ucznia do roku szkolnego?

Gdy nasza pociecha zaczyna naukę, musimy zakupić wiele koniecznych przedmiotów, które będą służyły przez cały rok szkolny. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów? Jeśli interesują nas artykuły papiernicze Gliwice zapewniają naprawdę spory wybór, podobnie jak w kwestii innych szkolnych niezbędników. Trzeba pamiętać, że podczas zakupów nie możemy kierować się jedynie estetyką, kolorystyką czy ceną.

artykuły biurowe

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym z zakupów dla dziecka, które zaraz stanie się uczniem, jest komfortowy tornister, który nie tylko ma być ładny, ale musi stabilizować plecy malucha i nawet przy sporym obciążeniu, nie będzie powodował problemów z kręgosłupem, które mogą skutkować różnego rodzaju schorzeniami. Nasze pociechy upierają się zwykle przy plecakach z bohaterami bajek, kreskówek lub filmów. Dorośli powinni jednak sprawdzić, czy tornister z ulubieńcem dziecka ma szelki, które nie będą się wżynały w ramiona, czy istnieje opcja ich regulowania i dostosowania do wzrostu dziecka. Tornister powinien być usztywniony, a w obszarze naturalnego wygięcia kręgosłupa, posiadać wybrzuszenie, które pozwoli mu się dopasować do pleców dziecka. Podczas zakupów dobrze sprawdzić wagę tornistra. Ponieważ uczeń będzie nosił w nim sporo rzeczy, ciężar plecaka powinien być jak najmniejszy, by odjąć dziecku niepotrzebnie dźwiganych zbędnych kilogramów. Na wyposażeniu tornistra powinny znaleźć się elementy odblaskowe, przegródki i kieszonki, które pomogą dziecku posegregować jego przybory szkolne lub inne rzeczy. Dla komfortu dziecka, plecak może być również wyposażony w kółka. Umożliwi to odciążenie kręgosłupa. Jeśli chodzi o przygotowanie pokoju dziecka, ważne jest dobranie krzesła, na którym dziecko będzie siedziało odrabiając lekcje oraz dobór właściwego stolika. Tutaj możemy liczyć na wskazówki lekarza ortopedy i specjalistów w sklepach meblowych.

przybory szkolne

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dobrze jest zadbać o to, by nasze dziecko mogło swobodnie rozłożyć swoje zeszyty, książki, długopisy czy farby na wygodnym i przestronnym stole, do którego siądzie na krześle, które zapewni komfort podczas nauki oraz zabawy. Dobrze dobrane krzesło musi odciążać kręgosłup oraz podpierać plecy, jak i za pomocą podłokietników – ręce. Tym sposobem ciężar ciała rozkłada się równomiernie, nie powodując bólów pleców. Oparcie musi uwzględniać naturalną postawę ciała i wygięcia kręgosłupa. Najlepiej, aby krzesło posiadało obrotowe siedzisko, a nóżki były na kółkach, co zapewni swobodę ruchów. Jeśli chodzi o wszelkie przybory takie jak zeszyty i bloki rysunkowe, wyszukamy je pod hasłem “artykuły papiernicze Gliwice”.