1 % podatku – spraw komuś szczęście

Co roku spora część ludzi w kraju musi dopełnić obowiązku rozliczenia się w urzędzie skarbowym. Dotyczy to ludzi, którzy pracują i z własnej pracy czerpią stałe dochody, przekraczające jakąś konkretną kwotę. Do niedawna można było dokonywać tego tylko w sposób tradycyjny, poprzez uzupełnienie określonego formularza. Obecnie są na to metody bardziej zaawansowane. W każdej sytuacji jednak można zasięgnąć pomocy specjalistów w tej dziedzinie.

Fundacja Na Ratunek

Biura rachunkowe i wykwalifikowani księgowi są w stanie pomóc przy rozliczaniu PIT tak, by wszystkie niejasności zostały rozwiane, a dokumenty sporządzone w sposób właściwy. Od jakiegoś czasu jest także możliwość przekazania 1% podatku (jeden % podatku w naratunek) na konto wybranej przez siebie instytucji.

Przekazywanie 1%Na życzenie osoby dokonującej rozliczenia od kwoty podatku zostaje odliczony 1%, który można przekazać na dowolny cel. Warto to zrobić, ponieważ w innym wypadku kwota ta przepada.

Korci Cię, żeby napisać drobną opinię pod powyższym wpisem? Pamiętaj, że każdy komentarz z witryny (www.olenkaphu.pl/o-nas) będzie przez nas przestudiowany z radością.

Lista instytucji, którym można tą metodą pomóc jest obszerna i stale się wydłuża. Są to tak zwane organizacje pożytku publicznego, a zatem takie, które pomagają innym ludziom i nie tylko. Należą do nich na przykład różnego rodzaju fundacje, które za cel postawiły sobie pomoc jednej, konkretnej osobie. Często występującym przypadkiem jest przykładowo, że instytucja pomaga jednej poważnie chorej osobie w zbieraniu funduszy na terapię i operacje. Oprócz tego w tej grupie znajdują się fundacje zajmujące się kwestiami ochrony środowiska naturalnego czy na przykład pomagające bezpańskim zwierzętom.

Rozliczanie komputerowe
Od jakiegoś czasu istnieje opcja dokonywania rozliczenia PIT za pomocą łącza internetowego.http://www.eena.pl/ eena.plMożna to zrobić na różne sposoby. Uzależnione jest to na przykład od rodzaju rozliczenia, którego się dokonuje. Można to zrobić za pomocą kwestionariuszy, które są do pobrania darmowo na stronach WWW. W tym przypadku wypełnia się je, później drukuje i zanosi do urzędu. Dostępne są także specjalne programy do rozliczania się całkowicie za pomocą sieci. Programy te są jednak płatne. Żeby wyszukać te możliwości, należy wyszukać w Internecie hasło „PIT 2013” (znajdź o PIT 2014 w i znaleźć formularze oraz instrukcję działania.