7 zagadnień nt. edukacji

Kiedy pojawiła się w naszym kraju moda na studiowanie, w latach dziewięćdziesiątych, zupełnie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A to źle, bo w dzisiejszych czasach brak takich specjalistów. Wielu jest magistrów rożnych kierunków bez perspektywy na lepsze życie, którzy nierzadko emigrowali za granicę, by jakoś żyć, a mało jest fachowców z prawdziwego zdarzenia. W sumie Ci również wyjechali, ponieważ tam zarobią naprawdę lepiej.

Każdy kto przebywał choć trochę na Wyspach Brytyjskich to dostrzegł: w każdym miejscu pełno naszych rodaków, chociaż w największej ilości przypadków spotyka ich się właśnie w okolicach remontów lub innych miejsc, gdzie niezbędni są fachowcy od budowlanej roboty. To oni właśnie maja możliwość solidnego zarobku, kiedy wyjadą za granicę. Są oczywiście osoby, jakie zdobywają fajną pracę w biurze i tam konkretnie zarabiają, lecz jak gdyby zestawić pracowników fizycznych do pracowników zatrudnionych do pracy umysłowej proporcja niestety byłaby dosyć nierówna.

Podoba Ci się ten artykuł? To przejdź do oferty, aby zapoznać się z ciekawymi info na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Drewno w zakładzie stolarskim

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Stolarz, jak zapewne każdy doskonale wie, to osoba zajmująca się wykonywaniem mebli- dla przykładu . Rzecz jasna w pracy tej niezbędna jest właściwa wiedza, narzędzia oraz doświadczenie. Aczkolwiek istnieje mnogość firm, które wykonują umeblowanie na indywidualne zamówienie Klientów, a wykonaniem takich mebli częstokroć zajmują się właśnie stolarze. Zamówienie takich mebli wymaga niewątpliwie więcej czasu i wysiłku niż wybór skończonego już kompletu mebli, niemniej jest to wyśmienite rozwiązanie dla osób, jakie cenią sobie oryginalność, styl i także niepowtarzalność. Wprawdzie umeblowanie robione na zamówienie częstokroć są też droższe od mebli gotowych, niemniej w tym wypadku bez wątpliwości jest to wyśmienita inwestycja, szczególnie, że Klient może sam jeden zdecydować, jak mają wyglądać zamówione przez niego meble. Czytaj więcej tutaj .

W sumie to zwyczajne, Polacy są chwaleni za ciężką pracę, mówi się o nas, jako o konkretnych pracownikach, którzy są w stanie robić wiele rzeczy, mówi się o nas, iż znamy się na swoim fachu i umiemy pracować po kilkanaście godzin dziennie. Są wspomniane również wady, na przykład, spożywanie alkoholu w czasie pracy, ale nie mają one szans w porównaniu z zaletami, które zapewniają polscy pracownicy. Ostatnio zaczyna się trochę zmieniać również w naszym kraju. Wielu młodych ludzi zastanawia się porządnie nim wybiorą odpowiednie studia, ponieważ w mediach słyszy się co jakiś czas, że po studiach nic nie jest zapewnione, iż panuje bezrobocie i lepiej mieć fach w ręku niż papier, który nic nie oznacza. Nawet premier naszego kraju powiedział, że „lepiej być spawaczem niż politologiem”.