Czy suplementacja środków witaminowych podczas ciąży i karmienia jest potrzebna?

Życie w biegu ciągnie za sobą nie zawsze korzystne konsekwencje. Ludzie cierpią z powodu niedostatecznej ilości czasu nie tylko na gruncie społecznym. Niedostateczna ilość czasu na sen, pasję czy relaks może rzutować negatywnie na naszym stanie zdrowia.

Witaminy

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnym błędem jest również jedzenie w pośpiechu, bez refleksji nad składnikami odżywczymi pobieranymi wraz z jedzeniem. Złe komponowanie jadłospisu może doprowadzić do poważnych zaburzeń pracy ludzkiego organizmu. Braki witamin jak i makro i mikroelementów są przyczyną ogólnego osłabienia, anemii i zawyżają zachorowalność na różnorakie choroby z infekcjami i zapaleniami na czele.

Próbując uchronić się przed przykrymi dolegliwościami wynikającymi z nieprawidłowej diety trzeba zaopatrzyć się w łatwo dostępne suplementy. Stale poszerzana oferta rynku proponuje wszelkiego rodzaju suplementy witaminowe i preparaty witaminowo-mineralne (polecana apteka (pełna analiza)).

W przewadze są zaopatrzone w informację do jakich potrzeb są przystosowane, dając możliwość wybor produktu odpowiadającego na wszelkie oczekiwania i uzupełniającego potencjalne niedobory. Można wyliczać wielespecyfików dedykowanych ściśle określonym potrzebom, oferta obejmuje na przykład suplementy witaminowe dla kobiet, dla mężczyzn, najmłodszych, osób starszych i osób zajmujących się sportem.

Niemalejącym zainteresowaniem cieszą się witaminy dla kobiet w ciąży. Specjalny stan potrzebuje wyjątkowej opieki o życie tak przyszłej mamy, jak i rozwijającego się płodu. Witaminy są konieczne do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów metabolicznych, wspomagają regenerację iwzrost tkanek oraz pozwalają zachować dobre zdrowie przez wiele lat. Niedobór związków mineralnych prowadzi do groźnych dysfunkcji dorosłego organizmu.

Dla rosnącego płodu niedobory są o wiele bardziej niebezpieczne w skutkach, dopuszczając nawet do uszkodzeń płodu. Głównym elementem suplementów przeznaczonych dla przyszłych mam jest kwas foliowy, którego brak może owocować groźnymi wadami wrodzonymi, zatem witaminy dla kobiet w ciąży muszą stanowić obowiązkową pozycję w domowej apteczce wszystkich ciężarnych chcących zapewnić swojemu dziecku szczęśliwy start.