Dziecięcy świat, czyli nie tylko zabawki są konieczne

Z pewnością większość osób słyszało przynajmniej raz słyszała coś na temat włoskiej lekarce Marii Montessori, która na początku XX stulecia stworzyła nowy system wychowania dzieci przedszkolaków i dzieci uczęszczających do szkoły. System opracowany przez Marię Montessori oparta jest przede wszystkim na zabawie.

dzieci, zabawa, zabawki

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Maria Montessori wymyśliła najnowszą metodę pedagogiczną, która nastawiona jest przede wszystkim na indywidualny rozwój dziecka. Metoda Marii Montessori polega przede wszystkim na zabawie. Do tego konieczne są odpowiednie zabawki o charakterze edukacyjnym, czyli zabawki Montessori.

Spodobał Ci się tego rodzaju wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (https://medicus.ie/pl/stomatologia) też na pewno wpadnie Ci w oko.

Zabawki Montessori są podzielone na wiele działów. Elementy zabawkowe z konkretnej grupy mają wpływać na rozwój innych umiejętności dziecka.

Większość zabawek przystosowanych do kategorii Montessori dostępnych jest w sklepach online- takich jak ten: zabawki montessori. Z takich oferty powinni skorzystać nie tylko placówki edukacyjne, które działają według metod opracowanych przez Marię Montessori, lecz również rodzice, którym nie jest obojętny rozwój swoich dzieci. Wiele zabawek, które kupowane są w tych sklepach dostaniemy w zwyczajnych sklepach z zabawki. Decydując się na zakup nawet nie wiemy, że kupowane są przez nas zabawki Montessori. Do tej kategorii zabawek należą między innymi drewniane klocki.

Firma Snurk obecna jest na rynku już od kilku lat. Z początku firma zajmowała się sprzedażą pościeli zaprezentowanej dla dorosłych, z czasem jednak zaczęły powstawać także zestawy dla najmłodszych. Pościel Snurk jest doskonałej jakości. Pościel Snurk wyróżnia się głównie bardzo realistycznymi obrazkami- zobacz na . Wśród pościeli dla dzieciaków wyszczególnia się zwłaszcza kolekcja „Królewna” i „Astronauta”.

dzieci, dziewczynka, chłopiec

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com
Ta pierwsza dedykowana jest dziewczynkom, druga chłopcom. Na obydwóch widnieją nadruki naturalnej wielkości. Pościel jest delikatna, została uszyta z bawełny. Marka Snurk wypromowała na rynku dodatkowo 2 wzory pościeli dla dzieci. Do „Królewny” oraz „Astronauty” dołożono takie opcje: „Pirat” i „Tancerka Flamenco”. Marka Snurk powstała w Holandii. Była założona z myślą przeznaczenia części uzyskanych ze sprzedaży na cele charytatywne. Bielizna pościelowa jest szyta jedynie w krajach europejskich.